Львівська міськрада роз’яснила зміни в призначенні житлових субсидій

16:38 16 жовтня 2014 р.


Фото: novoselica-rda.cv.ua

Як повідомили в четвер «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, з 1 жовтня вступили в дію зміни до Порядку призначення житлових субсидій.

У прес-службі міської ради повідомили в четвер «Щоденному Львову», що з 1 жовтня вступили в дію зміни до Порядку призначення житлових субсидій. У повідомленні також конкретизують:

«Змінами до Порядку призначення житлових субсидій, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України №409 від 6 серпня 2014 року, передбачено запровадження:

нової соціальної норми житла (зменшено на одну особу (з 21 м2 до 13,65 м2) та збільшено на сім’ю (з 10,5 м2 до 35,22 м2); 

нових соціальних нормативів користування ЖКП (зменшено норму споживання природного газу, встановлено норму централізованого водопостачання, збільшено норму споживання електричної енергії);

нового механізму розрахунку обов'язкового відсотка платежу  (розраховуватиметься індивідуально для сім’ї, залежно від доходів).

Впровадження соціальної норми житла та соціальних нормативів дозволить громадянам сплачувати за послуги, відповідно до фактичних обсягів споживання кожного виду послуг, а державі, відповідно, забезпечувати соціальну підтримку на оплату реальних обсягів споживання цих послуг. 

«З 1 жовтня цього року на законодавчому рівні ввійшли в дію зміни до законодавства щодо Порядку призначення житлових субсидій. Ці зміни передбачають такі запровадження: нові соціальні норми житла, нові соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, а також новий механізм розрахунку обов'язкового відсотка платежу. Якщо це розглядати це комплексно, то, звичайно, кожні зміни мають свої переваги і недоліки. 

Для оформлення житлових субсидій член домогосподарства звертається за місцем реєстрації до районного відділу соціального захисту. Для цього потрібно заяву встановленої форми, декларацію про матеріальний стан, довідки про доходи членів домогосподарства, які зареєстровані за цим місцем проживання. Всі інші документи ми робимо самі, на наші запити організації надавачів послуг надають ці документи. 

Запровадження стає більш прозорим і чітким. Є чітка формула розрахунку обов’язкового відсотка платежу. Якщо раніше був фіксований відсоток платежу 10-15%, то тепер буде розраховуватися у кожному конкретному випадку, залежно від доходів громадян. 

Важливо зазначити, що з 1 жовтня вводяться в дію ці законодавчі зміни, і всі субсидії, які отримувались до того часу, будуть перераховані. Тобто, не буде так, що людина здала на субсидію до 1 жовтня і неї буде за минулим законодавством, а тим, хто здав після 1 жовтня, вже за новими стандартами. Це все буде перераховано за новими нормами.

Право на отримання цих житлових субсидій мають домогосподарства, в яких витрати на оплату ЖКП, виходячи з соціальної норми житла, перевищують розмір визначеного обов’язкового відсотку платежу, який буде розраховуватися за формулою: доходи сім’ї діляться на 6 попередніх місяців, множаться на кількість членів сім’ї, і визначається відношення. 

Станом на 1 жовтня, у Львові отримують субсидії більше 10,5 тис. сімей. Всього з початку року до управління соціального захисту за отриманням субсидій звернулось 11 тис. сімей», - коментує в. о. начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Ігор Кобрин. 

«З 1 жовтня покращилися показники соціальних нормативів на житло та комунальні послуги. Так, до жовтня нормативом на житло були 21 м2 на одну особу та ще плюс 10,5 м2 на сім`ю. Тобто, санітарна норма житла для сім`ї з однієї особи становила 31,5 м2. Тепер ці нормативи становлять 13,65 м2 на особу і 35,22 м2 на сім`ю відповідно. А для розрахунку буде використовуватися норма 47,87 м2. Отже, маємо збільшення соціальної норми більше, ніж на 17 м2. 

Також збільшилися нормативи на електроенергію. Якщо раніше на сім`ю з 1-2 людей в будинках, необладнаних електроплитами, нормою було  75 кВт/год, то зараз – 90 кВт/год та ще по 30кВт на кожного наступного члена сім`ї. В будинках, обладнаних електроплитами, така норма становила 100 кВт на сім`ю з 1-2 осіб, тепер – 120 кВт та по 30 кВт на кожного наступного члена сім`ї.

При цьому зменшилися норми на користування холодною і гарячою водою. З 1 жовтня у будинках, де є централізоване постачання гарячої води, такі норми становлять  1,6 м3 гарячої та 2,4 м3 холодної води на одну особу в день. У будинках, які не мають централізованого постачання гарячої води, така норма становить 4 м3 води на одну особу.  

Раніше існували обмеження: наприклад, у разі придбання житлового приміщення сім`я не мала права впродовж року після купівлі звертатися за субсидіями. Тепер це обмеження знято, і субсидію можна отримати, вже починаючи з місяця придбання. До жовтня субсидія призначалася власнику житлового приміщення, а зараз може призначатися і одному з членів домогосподарства, на чиє ім’я відкрито рахунок у організаціях-надавачах послуг. 

Крім того, до 1 жовтня субсидія призначалася з розрахунку фактичних витрат, відповідно до норм на послуги. Тепер вона призначатиметься, відповідно до соціальних норм житла. У випадку, якщо сім`я економитиме послуги, не використовуватиме їх, і виявиться, що вона не спожила суми, призначені субсидіями, то ці кошти не повертаються. Вони залишаться на рахунках отримувачів субсидій і використовуватимуться чи для платежу обов’язкової частки, чи на наступний період», - пояснює заступник начальника відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту ЛМР Галина Луць.

Порядок обрахунку розміру субсидії 

Порядок обрахунку розміру субсидії передбачає новий механізм визначення обов’язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги, який  розраховується індивідуально для кожної сім’ї та залежить виключно від доходів сім’ї: 

1. Визначається середньомісячний дохід сім’ї на одного члена за попередні 6 місяців. 

Приклад: дохід сім’ї, яка складається з 2 осіб, за 6 місяців становить 15 000 грн, середньомісячний дохід на одного члена: 

15000 грн./2 особи/6 місяців = 1 250 гривень.

2. Розраховується обов’язковий відсоток платежу за встановленою формулою: 

Середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців розділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу (у 2014 році – 1176 грн.) та базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії (2), після чого помножити на базову норму плати за ЖКП (15 %). 

Приклад (продовження): 1250 грн./1176 грн./2*15% = 7,97 %.

3.Визначається розмір обов’язкового платежу шляхом множення середньомісячного сукупного доходу сім’ї за 6 місяців на обов’язковий відсоток платежу. 

Приклад (продовження): 7,97% * 2500 грн. = 199,3 грн., 

де 2500 грн. – середньомісячний сукупний дохід домогосподарства (15000 грн./6 міс.). 

Розмір субсидії розраховується як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги за соціальними нормативами та розміром обов’язкового платежу. 

Розрахунок розміру субсидії (приклад 1)

Порядок звернення за житловою субсидією

Кому призначається субсидія

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

Куди подавати документи

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Перелік документів для призначення житлової субсидії:

заява (за встановленою формою);

декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у  житловому приміщенні (за встановленою формою);

довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги).

Інші відомості, необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів праці та соціального захисту населення. 

Для отримання детальної інформації слід звертатись до районних відділів управління соціального захисту Львівської міської ради.

Контакти відділів соціального захисту районів міста Львова:

Контакти відділів соціального захисту районів міста Львова:

Галицький (вул. Ф. Ліста, 5): тел.: 261-44-50;

Личаківський (вул. Театральна, 10): тел.: 235-71-62;

Залізничний (вул. І. Виговського, 34): тел.: 295-82-28;

Франківський (вул. Генерала Т. Чупринки, 85): тел.: 237-50-81;

Шевченківський (вул. В. Липинського, 11): тел.: 252-28-40;

Сихівський (просп. Червоної Калини, 66): тел.: 254-64-80».

Прийом громадян у «Єдиних приймальнях» районних відділів соціального захисту проводиться: понеділок – з 13.00 до 19.00 год.; з вівторка по четвер – з 08.00 до 19.00 год.; в п’ятницю – з 09.00 до 14.00 год.

Записатись на прийом в «Єдину приймальню» в режимі «он-лайн» чи отримати більше інформації про різні види допомог можна на сайті «Львів соціальний»: www.social.lviv.ua

Станом на 01.10.2014 року, у Львові державні житлові субсидії в управлінні соціального захисту отримували 10,6 тис. сімей. Всього з початку року до управління соціального захисту за отриманням житлових субсидій звернулось 17,1 тис. сімей».

dailylviv.com

До теми

20:19 21 квітня 2021 р.

Що дасть Трускавцю статус курорту державного значення

Питання щодо оголошення природної території міста Трускавець курортом державного значення обговорили сьогодні під час засіданні постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування Львівської обласної ради.

Рубрика: Економіка

18:21 20 квітня 2021 р.

56% українських заробітчан налаштовані купити житло в Польщі: у яких містах

Упродовж першого кварталу 2021 року понад 55,5 відсотків опитаних українських заробітчан заявили про бажання придбати житло у Польщі. У 2020 році таких людей було 34 відсотки. Ця ситуація пов'язана з посиленням інтеграційних процесів між громадянами України та Польщі.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу