"Львівгазу" заборонили розкривати карти власності ГТС на Львівщині?

15:45 16 грудня 2013 р.

Фото до новини

Засекречена кількість власників частин Єдиної газотранспортної системи України у Львівській області.

Цьогорічні зміни до Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу»  визначили, що експлуатацію усіх складових Єдиної газотранспортної системи України (ЄГТСУ) повинні здійснювати тільки газотранспортні або газорозподільні підприємства. У Львівській області таким підприємством є ПАТ «Львівгаз», повідомлено на офційному сайті цього підприємства. Тому ПАТ «Львівгаз» ще у жовтні запропонувало всім споживачам, які є власниками частин Єдиної газотранспортної системи, звернутися у районні служби газопостачання «Львівгазу» для укладання нових угод з ним. За трьома видами типових договорів: передача газопроводу у власність, у господарське відання, у користування або в експлуатацію.

Зважаючи на нововведення закону, Львівський прес-клуб 13 листопада ц.р. подав інформаційний запит до ПАТ «Львівгаз з такими запитаннями:

- скільки споживачів і хто саме на Львівщині є власниками частин Єдиної газотранспортної системи України;

- скільки кілометрів газопроводів на Львівщині і яких саме належить кожному з цих споживачів;

- скільки кілометрів газопроводів споживачі передали ПАТ «Львівгаз» у власність, господарське відання, користування або в експлуатацію (прохання подати цифри окремо).

Відповідь ПАТ «Львівгаз», датована 18.11. 2013 р., укотре підтверджує те, що монополісти в Україні не мають жодного наміру ділитися з громадянами публічною інформацією: "Заптитувана (саме так написано в оригіналі відповіді - ПК) вами інформація не належить до публічної". Голова правління ПАТ «Львівгаз» В.Зленко підписав листа-відповідь, яку готував працівник цього підприємства Л.Політило, в якому зазначив, що згідно із п.1.4 ст. 13 Закону "Про доступ до публічної інформації" суб'єкти господарювання, які посідають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - є розпорядниками стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них. А, мовляв, усіляка інша інформація про монополістів - поза межами доступності для громади.

Вочевидь, до пункту 2.4. ст.13 цього закону у ПАТ "Львівназ" ще не дочиталися або не бажають це зробити: "До розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють... іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією)".

А запит Львівського прес-клубу якраз стосувався інформації, що становить суспільний інтерес. Але власники ПАТ "Львівгаз" мають іншу, корпоративну, думку. Така втаємниченість насторожує особливо тепер: у контексті майбутніх гелолітичних домовленостей-торгів довкола ГТС (газо-транспортної системи) України. Тут доречно нагадати, що згідно з Конституцією українська газотранспортна система є виключно державною власністю і за ніяких умов не може бути проданою чи приватизованою, чого хоче, наприклад, газовий принц мільярдер Дмитро Фірташ. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів