Львів забудовують без Комплексного плану просторового розвитку
15:18 31 грудня 2024 р.
Тому депутати Львівської міськради дружно поспішають в останній день затвердити детальні плани територій головних забудовників до початку дії нового закону з 1 січня 2025 року.
Про це повідомив у ФБ депутат міськради Петро Адамик, пише DailyLviv.com.
"Депутати Львівської міської ради зберуться на позачергову сесію 31 грудня. Рішення про це прийняв міський голова за згоди всіх фракцій міськради, - йдеться у дописі Петра Адамика. - Потреба проведення цієї сесії викликана необхідністю ухвалити зміни до програми Національного спротиву, дію якої продовжать на 2025-2026 роки. Це дозволить забезпечити безперервну допомогу нашої громади військовим.
Депутати також обговорять низку містобудівних питань. Якщо їх ухвалять, то це сприятиме наповненню міського бюджету у 2025 році.
Розгляд містобудівних питань на цій сесії пов'язаний з тим, що з 1 січня 2025 року вступає у дію норма закону, згідно з якою вся містобудівна документація громади має базуватися на Комплексному плані просторового розвитку.
У Львівській громаді робота над цим документом триває. Якщо депутати не розглянуть вже розроблені містобудівні проєкти, це стане серйозною репутаційною втратою для міста".
Про те, що відсутність у Львові Комплексного плану просторового розвитку вже є "серйозною репутаційною втратою" для міських депутатів і міського голови, Петро Адамик не згадує.
Читайте також на цю тему: Інвестпроєкти в будівництві зупинять. З 1-го січня громадам заборонять затверджувати ДПТ. У Львові скликали позачергову сесію
Довідково
З 1 січня 2025 року набирає чинності вимога до громад мати місцеву містобудівну документацію — Комплексний план просторового розвитку. Це означає, що лише з цим документом громада зможе відвести земельну ділянку під садочок, школу чи житло, підприємець — розширити свій бізнес, а звичайний житель — змінити цільове призначення своєї ділянки.
Ще три роки тому - з ухваленням Закону України від 17.06.2020 № 711-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», який набрав чинності 24 липня 2021 року - територіальні громади повинні були створювати комплексний план просторового розвитку території ТГ, що є одночасно і містобудівною документацією на місцевому рівні, і документацією із землеустрою, що визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, основні принципи і напрями формування єдиної системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, формування екомережі, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook