Лікарняні листки у 2019 році стануть електронними

19:00 9 квітня 2019 р.

Фото до новини

Пенсійний фонд України і Міністерство охорони здоров’я до кінця цього року мають запровадити електронний реєстр листків непрацездатності.


Відео: Львівський прес-клуб.

Про це сьогодні, 9 квітня, під час прес-конференції на тему: "Впровадження нових сервісів веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор департаменту інформаційних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України Олександр Малецький.

Він нагадав, що наприкінці минулого року вийшла Постанова Кабміну №199 щодо запровадження електронного реєстру листків непрацездатності.

- Ми дуже активно співпрацюємо з Міністерством охорони здоров’я щодо взаємодії реєстру застрахованих осіб з реєстром helsi.me, який створюється на базі МОЗ, - каже Олександр Малецький.

Також, за словами заступника голови правління Пенсійного фонду України Ірини Ковпашко, Пенсійний фонд активно переконує майбутніх пенсіонерів отримувати електронні пенсійні посвідчення.

- Електронне пенсійне посвідчення є одночасно документом, який підтверджує, що особі призначено пенсію, платіжною карткою та носієм електронного цифрового підпису, - пояснює Ірина Ковпашко.

Наприклад, у Львівській області є вже 7 тисяч пенсіонерів, які отримали електронне пенсійне посвідчення.

Також, за її словами, невдовзі стане доступною послуга, коли майбутні пенсіонери зможуть звернутися через веб портал https://portal.pfu.gov.ua/ за призначенням пенсії.

- Минулого року у нас були гості з країн Балтії. Вони розповіли, як перевели паперові трудові книжки в електронну інформацію про ввесь набутий стаж, починаючи з моменту відкриття трудової книжки. На жаль, в Україні досі не ухвалено рішення щодо відмови від паперової трудової книжки та запровадження електронної. Але ми вже готуємося до цього, - запевняє Ірини Ковпашко.

Вона стверджує, що перелік документів, які потрібно подати громадянину для призначення пенсії, є простим. І якщо особа тривалий час буде користуватися своїм кабінетом на веб-порталі, то там зберігатиметься вся інформація про її трудовий та страховий стаж, і коли настане час, новому пенсіонеру досить буде звернутися лише із заявою через веб-портал.

- Наразі ми прогнозуємо, що така особа прийде до нас тільки один раз, надасть оригінали своїх документів, які ми просто засвідчимо, - обіцяє заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів