Кому і наскільки підвищать пенсійні виплати з 1 грудня 2022 року
14:06 23 листопада 2022 р.
Перерахунки пенсій проводяться автоматично без додаткових звернень до органів Пенсійного фонду України.
Про це повідомило Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, пише Dailylviv.com.
З 1 грудня буде проведено перерахунки пенсій у зв’язку з:
Підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (стаття 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік”).
Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” з 1 грудня 2022 року відбудеться підвищення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 66 грн – з 2 027 грн до 2 093 грн.
Це є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.
Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначається індивідуально та залежить від того, чи є в пенсійній виплаті складові, розмір яких базується на прожитковому мінімумі.
Встановленням мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам віком до 70 років з повним страховим стажем (пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 963 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому”).
З 1 грудня 2022 року у непрацюючих пенсіонерів віком до 70 років, пенсію яким призначено відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та які мають страховий стаж чоловіки – не менше 35 років, жінки – не менше 30 років, розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути менше 2 500 грн.
Якщо розмір їх пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 2 500 грн, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Тим, хто має меншу тривалість страхового стажу, доплата встановлюється до розміру, пропорційного до наявного в них страхового стажу. Ця доплата враховується при проведенні подальших перерахунків.
Тим, хто отримує “страхову” пенсію, має повний страховий стаж і продовжує працювати, доплата до 2 500 грн або до розміру, визначеного пропорційно наявному стажу, встановлюється з дати звільнення з роботи.
Зміною показника середньої заробітної плати, який застосовується при обчисленні пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та непрацездатним членам їх сімей (постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 в редакції постанови від 09.12.2021 № 1307).
З 1 грудня зростуть пенсії по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які отримали каліцтво чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, та пенсії у зв’язку з втратою годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Такі пенсії перераховуються з урахуванням середньої заробітної плати 6 186,32 грн (середня заробітна плата за 2014-2016 роки, з якої сплачено страхові внески (3 764,40 грн), збільшена на коефіцієнти індексації 1,17; 1,11; 1,11 та 1,14).
Перерахунки пенсій проводяться автоматично без додаткових звернень до органів Пенсійного фонду України.
Виплата пенсій в перерахованих розмірах буде проводитись з грудня у встановлені пенсіонерам дати виплати.
Чи будуть громадяни України одержувати пенсію, якщо виїдуть на постійне місце проживання за кордон
В Україні збільшено пенсії членам сімей загиблих військовослужбовців
На Львівщині з 1 січня підвищили пенсії двом категоріям
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook