Кому і наскільки підвищать пенсійні виплати з 1 грудня 2022 року

14:06 23 листопада 2022 р.

Фото до новини

Перерахунки пенсій проводяться автоматично без додаткових звернень до органів Пенсійного фонду України.

Про це повідомило Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, пише Dailylviv.com.

З 1 грудня буде проведено перерахунки пенсій у зв’язку з:

Підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (стаття 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік”).

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” з 1 грудня 2022 року відбудеться підвищення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 66 грн –  з 2 027 грн до 2 093 грн. 

Це є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму. 

Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначається індивідуально та залежить від того, чи є в пенсійній виплаті складові, розмір яких базується на прожитковому мінімумі. 

Встановленням мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам віком до 70 років з повним страховим стажем (пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 963 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому”).

 З 1 грудня 2022 року у непрацюючих пенсіонерів віком до 70 років, пенсію яким призначено відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та які мають страховий стаж чоловіки – не менше 35 років, жінки – не менше 30 років, розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути менше 2 500 грн. 

Якщо розмір їх пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 2 500 грн, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Тим, хто має меншу тривалість страхового стажу, доплата встановлюється до розміру, пропорційного до наявного в них страхового стажу. Ця доплата враховується при проведенні подальших перерахунків. 

Тим, хто отримує “страхову” пенсію, має повний страховий стаж і продовжує працювати, доплата до 2 500 грн або до розміру, визначеного пропорційно наявному стажу, встановлюється з дати звільнення з роботи.

Зміною показника середньої заробітної плати, який застосовується при обчисленні пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та непрацездатним членам їх сімей (постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 в редакції постанови від 09.12.2021 № 1307).

 З 1 грудня зростуть пенсії по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які отримали каліцтво чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, та пенсії у зв’язку з втратою годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 

Такі пенсії перераховуються з урахуванням середньої заробітної плати 6 186,32 грн (середня заробітна плата за 2014-2016 роки, з якої сплачено страхові внески (3 764,40 грн), збільшена на коефіцієнти індексації 1,17; 1,11; 1,11 та 1,14). 

Перерахунки пенсій проводяться автоматично без додаткових звернень до органів Пенсійного фонду України.

Виплата пенсій в перерахованих розмірах буде проводитись з грудня у встановлені пенсіонерам дати виплати.

Чи будуть громадяни України одержувати пенсію, якщо виїдуть на постійне місце проживання за кордон

ВР проголосувала за підвищення пенсій особам, які виборювали незалежність України у 20-му сторіччі. Скільки їх

В Україні збільшено пенсії членам сімей загиблих військовослужбовців

На Львівщині з 1 січня підвищили пенсії двом категоріям

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини