Колектив Львівського локомотиворемонтного заводу не пустить ексдиректора на підприємство, - профспілка

15:01 14 травня 2020 р.

Фото до новини

Завтра, 15 травня, о 12.00 у Залізничному районному суді Львова відбудеться засідання, за рішенням якого у крісло голови правління ПРаТ “Львівський локомотиворемонтний завод” може повернутися його колишній керівник Роман Ярема.


Відео: Львівський пресклуб

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі повідомив голова профкому первинної профспілкової організації Львівського локомотиворемонтного заводу Михайло Скасків.

Він також попередив, що трудовий колектив - проти повернення старого керівника і може скластися ситуація, коли люди просто не пустять ексголову правління на підприємство.

За словами Михайла Скасківа, Романа Ярему звільнили наприкінці 2018 року, коли закінчився контракт між ексголовою правління та АТ “Укрзалізниця”. Колишньому керівникові виплатили всі належні кошти. Але Роман Ярема вирішив поновити себе через суд і уже впродовж двох років позивається до “Укрзалізниці”.

Завтра має бути вирішальне судове засідання. Якщо Роман Ярема його виграє, то підприємство, зокрема, змушене буде виплатити ексголові правління орієнтовно від 1.5 до 2 млн грн за, нібито, вимушений простій на роботі.

Михайла Скасківа обурює, що завод, який щойно, після 10-річного збиткового правління Романа Яреми, почав виходити на прибутковий рівень роботи, знову може опинитися в борговій ямі.

- Останніми роками значно погіршувалося становище на підприємстві. Впала технічно-виробнича дисципліна, почалися затримки з зарплатою. Я запрошував голову правління на засідання профкому. Але він майже щодня був у Києві. На заводі рідко бував. На підприємстві почався хаос, - згадує Михайло Сасків.

За його словами, “Укрзалізниця” створила ревізійну комісію, яка перевірили результати фінансово-господарської діяльності Львівського локомотиворемонтного заводу і склала акт, де зробила висновок, що Роман Ярема не контролює діяльність підприємства. Більше того, вона виявила факти розкрадання майна, продажу металобрухту тощо.

Зокрема, за висновками спецперевірки фінансово-господарської діяльності ПРаТ “Львівський локомотиворемонтний завод”, у 2018 році не було оприбутковано 107 тонн металоборухту. Крім того, у 2018 році підприємство уклало фіктивні договори на закупівлю зубчастих коліс і внаслідок цієї оборудки завод зазнав збитків на суму понад 6,5 млн грн.

- Не знаю, які наміри має нині колишній голова правління. Але ми боїмося, що знову почнеться роздеребанювання заводу, - застерігає голова профкому.

Він наголошує, що колектив заводу дуже збентежений цією звісткою. І колишній голова правління, якому в червні виповнилося 60 років, не зможе ефективно управляти підприємством.

Михайла Скасківа підтримує його колега, голова вільної профспілки Львівського локомотиворемонтного заводу, контрольний майстер ВТК Ярослав Білінський.

Він вважає, що звільнення з посади Романа Яреми - це підтвердження його поганої роботи.

- Погано, якщо немає стабільності на підприємстві. Я спілкувався з людьми. Вони - проти повернення колишнього голови правління. Це вплине на мікроклімат на підприємстві, який поліпшився після його звільнення,- наголошує Ярослав Білінський.

Довідка

Якщо у 2016 році ПРаТ “Львівський локомотиворемонтний завод” мав збитки в сумі 36 млн грн, то за 2019 рік прибуток підприємства становить понад півмільйона гривень.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів