Керівника Львівської залізниці можуть оштрафувати на 170 тис грн: за помилки у профілактиці COVID-19

10:57 18 серпня 2021 р.

Регіональна філія «Львівська залізниця» безпідставно підписала угоду із ПП «Альянс-Новагрупп» на закупівлю дезінфекційних засобів.

Контракт компанія отримала без участі у конкурсі, оскільки «Львівська залізниця» надала замовлення фірмі без проведення аукціону, хоча не мала на це підстав. За прямим контрактом ПП «Альянс-Новагрупп» отримає 474 тис. грн.  Про це повідомляють Наші гроші.Львів, пише Dailylviv.com. 

У кінці червня 2021 року залізниця спочатку оголосила допорогову закупівлю на придбання «дезінфікуючих засобів для інструментів та обладнання». Водночас «Львівська залізниця» зазначила, що ця закупівля насправді є лише інструментом аналізу ринку. Таким чином у залізниці шукали постачальника, який запропонує найвигіднішу ціну, наголосивши, що товар використають для запобігання поширення COVID-19.

Така практика є доволі рідкісною в системі Prozorro, але не заборонена законом. Серед претендентів найдешевшу пропозицію надало вищезгадане ПП «Альянс-Новагрупп». Компанія пропонувала засіб для миття з антибактеріальним та дезінфікуючим ефектом ТМ «Лео Дез» власного виробництва за 22 грн/л.

Після того «допорогову закупівлю» скасували, а «Львівська залізниця» збиралась укласти договір за так званою «ковідною» процедурою з тим, у кого дешевша ціна. Така процедура дозволяє замовляти товари напряму у постачальника без аукціону.

Але залізниці це не вдалося, оскільки 24 липня у законодавстві відбулись зміни – тепер по «ковідному» звіту можна купувати лише лікарські засоби, вакцини, розхідні матеріали для надання медичної допомоги, обладнання для закладів охорони здоров’я та деякі інші товари, перелік яких затверджено Кабміном.

Відтак «Львівська залізниця» 28 липня підписала прямий договір без відмітки COVID-19. Але і цього вона не мала права робити, каже експерт із публічних закупівель «Центру громадського моніторингу та досліджень» Юрій Кузько.

«Товари на суму від 50 тис. грн залізниця зобов’язана закуповувати за процедурою спрощеної закупівлі. Вона передбачає можливість участі довільної кількості учасників», ‒ додає Юрій Кузько.

Підписання договорів без проведення спрощених закупівель передбачає штраф для уповноважених осіб замовника від 25 до 51 тис. грн. А у випадку, якщо за ним пройдуть оплати, ще штраф керівникові установи ‒ від 34 до 170 тис. грн. «Центр громадського моніторингу та досліджень» скерує звернення до Держаудитслужби для перевірки закупівлі.

Приватне підприємство «Альянс-Новагрупп» зареєстровано у Львові, власником є Володимир Корольов. З початку 2020 року фірма одержала держзамовлень на 19,7 млн грн.

dailylviv.com

До теми

12:58 27 жовтня 2021 р.

Заспокійливе для споживачів: нові тарифи на розподіл природного газу у 2022 році НКРЕКП затвердить у грудні

Повідомлення про підвищення тарифів на розподіл природного газу, які тиражуються у засобах масової інформації, не відповідають дійсності.

Рубрика: Економіка

12:06 27 жовтня 2021 р.

Поблизу Винниківського лісу добудують житловий комплекс, який прокуратура хотіла знести

Львівський окружний адміністративний суд не підтримав знесення частини житлового комплексу «Бузковий» в селі Лисиничі поблизу Винниківського лісу.

Рубрика: Економіка

19:29 26 жовтня 2021 р.

Депутати ЄС сесію зігнорували, а Ірина Гримак її перенесла: лікарні, ліцеї, музеї - без тепла,- ЛОДА

Сьогодні ані бюджетна комісія, ані сама Львівська обласна рада не змогли домовитися про компенсацію оплати за тепло для комунальних установ. Депутати ЄС сесію зігнорували, а голова Ірина Гримак її перенесла. Відтак всі комунальні установи ЛОР, якими і мають опікуватися обласні депутати, залишаються без тепла.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу