Є небезпека, що взимку електроенергію вмикатимуть на кілька годин, – експерт (відео)

15:47 12 листопада 2014 р.

Про це в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему «Де і яке вугілля найвигідніше купувати Україні?» повідомив експерт, заслужений енергетик України Анатолій Акімов.

- Якби мені рік тому сказали, що в Україні не буде вугілля, що електростанції будуть з порожніми складами, то я би не повірив. У нас - 35 млрд тонн балансових запасів вугілля, півтора млрд. тонн запасів у Львівсько-Волинському басейні, гігантські запаси сланцевого газу, величезні запаси бурого вугілля. І ми зараз на електростанціях вугілля не маємо,-  каже  вугільний експерт. 

На його думку, така жахлива ситуація в Україні склалася через війну.
- На жаль, більша частина шахт розташована в Донецькому басейні. Взагалі, в Україні є 186 шахт, 13 з них - у Львівсько-Волинському басейні, всі інші – на сході, - нагадує Анатолій Акімов.

За його словами, зараз є можливість отримувати необхідну кількість вугілля тільки для Бурштинської та Добротвірської ТЕС завдяки тому, що його постачає фірма Ахметова з Павлоградського регіону.  А ось електростанції Дніпроенерго мають дуже великий дефіцит.

Але найбільший дефіцит зараз вугілля групи антрацитів. Це вугілля видобувають виключно в Донбасі. І той договір, який був укладений із ПАР, це був певний рятунок для Зміївської і Трипільської електростанцій. Дві партії уже прийшло, по одній на кожну зі станцій, але цього мало. На жаль, зараз ця фірма відмовляється постачати вугілля. Бо всі договори перевіряють органи СБУ. А інших постачальників знайти не вдалося.

- Ми в зиму будемо входити надзвичайно важко. Зараз вже стоїть питання не «коли будуть вимкнення», а «коли будуть увімкнення. Тобто, будуть не «віяльні відключення», а – «віяльні включення». Може не на дві години включать, може трошки на більше, але не набагато, - прогнозує експерт.

При цьому, за його словами, у нас є резерви -  Львівсько-Волинський басейн міг би давати не півтора млн. тонн вугілля на рік, а 15 млн тонн, як колись видобували. Для цього у Червонограді була побудована збагачувальна фабрика, яка переробляла 9 млн тонн на рік. Зараз вона в жахливому стані. І цей стан не дозволяє збільшувати видобуток вугілля.

66% фабрики належать інвесторам, а 34% – в руках держави. Але хто інвестор цієї фабрики – невідомо, каже Акімов. У Львівській облраді створили комісію і хотіли поговорити з тим інвестором, але його просто не знайшли.

За словами Анатолія Акімова, хтось дуже незацікавлений, щоби вугілля видобували в нашому регіоні. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:25 17 серпня 2022 р.

Пільгову транспортну картку ЛеоКарт можна отримати впродовж 15 хвилин

У ЛКП «Львівавтодор» нагадують пільговикам, які ще не подавали документи на отримання пільгової транспортної картки «ЛеоКарт», що процес її оформлення є справді швидким: картку можна отримати вже за 15 хвилин після подачі пакета документів.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу