Є небезпека, що взимку електроенергію вмикатимуть на кілька годин, – експерт (відео)

15:47 12 листопада 2014 р.

Про це в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему «Де і яке вугілля найвигідніше купувати Україні?» повідомив експерт, заслужений енергетик України Анатолій Акімов.

- Якби мені рік тому сказали, що в Україні не буде вугілля, що електростанції будуть з порожніми складами, то я би не повірив. У нас - 35 млрд тонн балансових запасів вугілля, півтора млрд. тонн запасів у Львівсько-Волинському басейні, гігантські запаси сланцевого газу, величезні запаси бурого вугілля. І ми зараз на електростанціях вугілля не маємо,-  каже  вугільний експерт. 

На його думку, така жахлива ситуація в Україні склалася через війну.
- На жаль, більша частина шахт розташована в Донецькому басейні. Взагалі, в Україні є 186 шахт, 13 з них - у Львівсько-Волинському басейні, всі інші – на сході, - нагадує Анатолій Акімов.

За його словами, зараз є можливість отримувати необхідну кількість вугілля тільки для Бурштинської та Добротвірської ТЕС завдяки тому, що його постачає фірма Ахметова з Павлоградського регіону.  А ось електростанції Дніпроенерго мають дуже великий дефіцит.

Але найбільший дефіцит зараз вугілля групи антрацитів. Це вугілля видобувають виключно в Донбасі. І той договір, який був укладений із ПАР, це був певний рятунок для Зміївської і Трипільської електростанцій. Дві партії уже прийшло, по одній на кожну зі станцій, але цього мало. На жаль, зараз ця фірма відмовляється постачати вугілля. Бо всі договори перевіряють органи СБУ. А інших постачальників знайти не вдалося.

- Ми в зиму будемо входити надзвичайно важко. Зараз вже стоїть питання не «коли будуть вимкнення», а «коли будуть увімкнення. Тобто, будуть не «віяльні відключення», а – «віяльні включення». Може не на дві години включать, може трошки на більше, але не набагато, - прогнозує експерт.

При цьому, за його словами, у нас є резерви -  Львівсько-Волинський басейн міг би давати не півтора млн. тонн вугілля на рік, а 15 млн тонн, як колись видобували. Для цього у Червонограді була побудована збагачувальна фабрика, яка переробляла 9 млн тонн на рік. Зараз вона в жахливому стані. І цей стан не дозволяє збільшувати видобуток вугілля.

66% фабрики належать інвесторам, а 34% – в руках держави. Але хто інвестор цієї фабрики – невідомо, каже Акімов. У Львівській облраді створили комісію і хотіли поговорити з тим інвестором, але його просто не знайшли.

За словами Анатолія Акімова, хтось дуже незацікавлений, щоби вугілля видобували в нашому регіоні. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:24 16 травня 2021 р.

Українські заробітчани будуть по-новому платити податки в Польщі

У Польщі з травня 2021-го українським заробітчанам (як і іншим працюючим в країні іноземцям), дозволять отримувати податковий ідентифікатор PESEL (аналог українського ідентифікаційного коду) без прописки. Це спростить процедуру сплату податків.

Рубрика: Економіка

15:04 16 травня 2021 р.

Уже чотири мережі не продаватимуть пальне підвищеної якості

Ще щонайменше дві мережі АЗС долучилися до числа тих, хто вирішив призупинити продаж пального підвищеної якості через запровадження урядом граничного рівня торговельної надбавки до середньої ціни бензину і дизпального.

Рубрика: Економіка

11:46 16 травня 2021 р.

Громадянам і резидентам України дозволено туристичний в'їзд до Греції

Уряд Греції дозволив з 14 травня 2021 року в'їзд у країну туристів з 21 країни, до числа яких увійшла Україна. Усі мандрівники перед вильотом повинні заповнити декларацію на урядовому сайті travel.gov.gr.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу