Гривня – найсильніша пострадянська валюта, – «Bloomberg»
14:45 2 липня 2018 р.
Фото: bloomberg.com
Уперше за п'ять років рубль показав у першому півріччі найгіршу динаміку серед 11 валют країн колишнього СРСР.
Про це повідомив «Bloomberg». За його інформацією, після удару, отриманого від санкцій і посилення монетарної політики в США, рубль подешевшав більш ніж на 8% до долара в 2018 році, що більше ніж удвічі перевищує втрати будь-якої іншої валюти в цій групі.
Без санкцій США, введених в квітні, він міг би бути на чотири відсотки міцнішим, кажуть в Банку Росії. При цьому лідерами рейтингу стали національні валюти України (плюс 7,14%), Грузії (плюс 6,1%) та Молдови (плюс 1,69%). Росія все частіше приймає на себе весь тягар зміни настроїв інвесторів, в той час як чотири пострадянські валюти показали зростання, потрапивши в топ-10 по динаміці в світі в цьому році.
Все ще тісно пов'язані з Росією через потоки капіталу і міграцію, колишні сателіти мають перевагу, тому що не беруть участі в дорогих геополітичних іграх свого більшого сусіда, пише видання. Наразі аура ризику навколо Росії перетворила її колишніх супутників у відносно більш безпечні країни, хоча за розміром їх ринки тьмяніють у порівнянні з російським.
Що стосується Казахстану і Білорусі, членів Митного союзу, для яких Росія є головним торговим партнером, то їх валюти відчули на собі наслідки квітневих санкцій США. У міру того як все більше центробанків регіону наслідують приклад Росії і дозволяють ринку самому визначати обмінний курс, кореляція з рублем стає слабшою.
Висока вартість запозичень також допомагає захистити локальні валюти – реальні процентні ставки в Україні і в Білорусі вищі, ніж в Росії. Про це поінформували в понеділок, 2 липня, в інтернет-виданні «Економічна правда».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook