Громадянам Польщі не виплачуватимуть компенсації за прихисток біженців з України

13:11 1 червня 2022 р.

Уряд Польщі не планує продовжувати термін виплати компенсацій для людей, які приймають біженців з України.

Про це заявив заступник міністра МВС і уповноважений уряду у справах біженців Павел Шефернакер, повідомляє Yavp.pl з посиланням на gazeta.pl, пише Dailylviv.com.

Шефернакер підкреслив, що багато біженців з України вже адаптувалися в Польщі й стали незалежними. До того ж чимало з них зараз повертаються на батьківщину. Про це свідчить той факт, що з 10 травня в Україну виїжджає більше людей, ніж прибуває нових до Польщі.

Зараз ті, хто надав прихисток українцям, мають право на компенсацію від держави в розмірі 40 злотих на день за кожну прийняту людину. Такі виплати можна отримати тільки до кінця червня і лише за 4 місяці (березень-червень). З липня грошові компенсації за прихисток біженців більше не виплачуватимуться. 

Водночас Павел Шефернакер заявив, що деякі винятки все ж можливі. Насамперед, коли йтиметься про надання безкоштовного житла особам з інвалідністю чи вагітним жінкам, які не можуть піти працювати й стати незалежними.

Нагадаємо, зараз при складанні заяви на відшкодування витрат за надання житла і продуктів біженцям з України потрібно обов’язково вказувати номер PESEL кожної особи, якій було надано прихисток. Тільки після цього можна буде претендувати на виплату по 40 злотих за кожну добу перебування цієї особи під опікою польських родин чи установ, які надали житло і їжу. Обов'язкове зазначення номеру PESEL особи, яка отримала допомогу, потрібно для того, щоб кошти не надходили на одних і тих же людей двічі або не виплачувалися тим заявникам, які прихистили українців лише на кілька днів. Простіше кажучи, нововведення покликане унеможливити шахрайство з боку приймаючої сторони з метою отримання виплат.

Українці повертаються додому через пункти пропуску на Львівщині

Канада надаватиме одноразову грошову допомогу біженцям з України

Українець віз до Польщі зброю і російські ювілейні монети з нагоди анексії Криму (відео)

На польсько-українському кордоні утворилися гігантські черги, - ПР

70 тисяч українських біженців вже знайшли роботу у Польщі: де працюють

У Варшаві створили фонд допомоги Україні

Польська залізниця змінила правила надання безкоштовних квитків українцям

Марш і концерт українців у Варшаві на знак вдячності полякам

DailyLviv.com

На базах Великої Британії на Кіпрі оголошено про «загрозу безпеці»

Українців залучать до військових дій у Перській затоці

Росія планує створити «буферні зони» на півночі України

Росіяни готують нові атаки по інфраструктурі - Зеленський

Про побудову «президентського гігавата» брехали. Якою буде наступна зима за прогнозом ексочільника Укренерго

У понеділок, 2 березня, у частині регіонів України з 08:00 до кінця доби вимикатимуть світло

У Польщі вшанували воїнів Української повстанської армії

Перші втрати серед військових США у конфлікті з Іраном. Родичі ще не знають

Ціна на нафту підскочила на 10% через конфлікт з Іраном і може сягнути $100 за барель

У понеділок на Львівщині - туман і ожеледиця

У Львівській міській раді згадали про монастир, який перебуває у приватній власності Заводу комунального транспорту

Де й коли можна обміняти банкноти номіналів 1, 2, 5, 10 гривень на монети

У Львові з понеділка пасажири платитимуть за проїзд по-новому

Уряд розпочав виплати 20 тисяч гривень працівникам критичної інфраструктури - Шмигаль

У Львові виявили підозрілий рюкзак

Корупцію нардепів фракції «Слуги народу» будуть розслідувати до серпня

Путіна налякала смерть у бункері Хаменеї та його рідних

39-річна львів’янка Наталія народила сьому дитину. Усі пологи в жінки були природними

Деревообробна компанія, яка розташована у Львові та Рівненській області, отримала енергокредит під 0%

Чому країни Перської затоки не відповідають на іранські удари

Отруєння чадним газом у Львові у перший день весни

Туристів у Карпатах накрила снігова лавина

Удари Ізраїлю та США не призведуть до зміни режиму в Ірані - експерти

Іран підтвердив смерть аятоли Алі Хаменеї. Як це було

Нічна ворожа атака. Зафіксовано пошкодження на 11 локаціях

Весну більшість регіонів України зустрінуть з графіками відключення електроенергії

Гарячка Денге. У жительки Львівщини діагностували тропічне захворювання

Чим виділяється iPhone 16 Pro: ключові параметри та функції

Солдату зі Львівщини присудили 5 років позбавлення волі за два епізоди СЗЧ

Назар Тимків, Володимир Футиш, Микола Щепний, Віктор Колодяжний, Василь Гавриш, Юрій Васильєв. Усі загинули в лютому

З вулиць Львова забрали Ford, Audi, JAC

Лемберґа поховають у Львові в ту саму дату, коли він пішов на війну

Новий власник території ЛАЗу працюватиме над тим, щоб на вул. Стрийській було сучасне виробництво, а не житло

Садовий розповів про найбільшу аферу в історії Львова. Місто звертається до Верховної Ради та Генпрокурора

Розпочалася троїста війна між США, Ізраїлем та Іраном

П'єц з кахелю не винен

Швеція збила дрон, який запустили з російського корабля

На пішохідному переході у Новояворівську водій наїхав на жінку

Остання ніч зими. Чим атакував ворог

У Львові на перехресті вулиць Липинського - Бетховена - ДТП з потерпілою