"Газпром" вимагатиме передоплату від "Нафтогазу України"

21:20 29 жовтня 2013 р.

  • 0


Фото: operkor.wordpress.com

"Нафтогаз України" порушив графік платежів, і після майже місячного протермінування російський "Газпром" стоїть перед вибором, чи переводити Україну на 100-відсоткову передоплату, як це передбачено умовами контракту від 2009 року.

"У нас є така можливість (перейти на передоплату - ІФ) за контрактом зробити це негайно, тому сьогодні, мабуть, от Олексій Борисович (Міллер - ІФ) буде в офісі, ми будемо цю тему розглядати", - сказав заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв
журналістам у вівторок.

Відповідаючи на запитання про те, чи може позначитися криза неплатежів за газ Україною на транзит газу до Європи, О.Медведєв повідомив , що він наразі не отримав всієї інформації, пов'язаної з ситуацією.

"Але очевидно, що Україна не виконує своїх зобов'язань з оплати газу. Була надано їм фінансову допомогу у вигляді передоплати транзиту, і відстрочка платежу ($882 млн - ІФ) було надано до 1 жовтня, і було спеціальне постачання 5 млрд кубометрів газу за
спеціальною ціною. І, незважаючи на всі ці екстраординарні заходи, ми платіж за серпневий газ досі не отримали", - сказав О.Медведєв.

Про це сьогодні повідомив Інтерфакс-Україна.

Україна вже кілька років веде переговори з Росією про зниження ціни закупівлі газу, досі вони не увінчалися успіхом, нагадує РБК-Україна. У 2012 році Україна купила у РФ понад 32 млрд куб. м газу, в цьому році можливе зниження поставок до 18-20 млрд куб. м. Для зниження енергозалежності від Росії Україна намагається реалізувати різні енергетичні проекти, в тому числі обговорює можливість закупівлі газу в Азербайджану і Туркменії.

Раніше офіційні особи в українському уряді повідомляли, що в наступному році Україна закупить не більше 18 млрд куб. м газу.

Також прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що Україна продовжить скорочувати імпорт російського газу, а в перспективі взагалі не стане купувати його, якщо чинні контракти не буде переглянуто.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

18:01 13 грудня 2019 р.

На Різдвяному ярмарку у Львові заборонили газові балони

Від сьогодні і до 19 січня у центрі Львова традиційно працюватиме Різдвяний ярмарок. Дерев’яні будиночки, сконструйовані на прикладі ярмарків найбільших європейських столиць. Як і щороку ярмарок буде на проспекті Свободи та на площі Ринок.

Рубрика: Економіка

12:22 13 грудня 2019 р.

Німці пропонують ОТГ Львівщини гроші на енергетичну ефективність

Асоціація міст України запрошує міста і об’єднані територіальні громади взяти участь у конкурсі на отримання грантів для підтримки впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності громадських будівель.

Рубрика: Економіка

Останні новини

ОДА перерахувала на потреби області 415,2 млн. гривень

Троє львів’янок отруїлися чадним газом

На дорогах Львівщини загинули пішоходи

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львів'янка Ганна Гаврилів перемогла у Філіппінах

Рубрика: Культура

Неформальна приміряльня, 1 випуск

Рубрика: Політика

Пільгові перевезення скасують?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Будівельний вандалізм у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Неформальна приміряльня, 2 випуск

Рубрика: Політика

Всі відео розділу