Фермери змушені платити по сто тисяч грн за оренду землі під фермою

19:25 23 травня 2016 р.

Фермерам важко конкурувати зі звичайними сільськими господарствами, у яких собівартість молока нижча за фермерську.

Про це сьогодні, 23 травня,під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Корови - під ніж. Чому селянські господарства скорочують молочне поголів’я і як врятувати галузь молочного скотарства?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив заступник власника фермерського господарства «Лелик»  Петро Лелик.

- Він (ЩЛ.- господар-одноосібник) не платить за оренду землі та за оренду землі під приміщеннями.

Загалом оренда землі під приміщенням – це є абсурд для тваринництва. Люди платять по сто тисяч гривень в рік за оренду землі під фермою. Ми платимо

3 відсотки, тобто 35 гривень, за метр квадратний. Підприємці, які займаються торгівлею в центрі, платять 12. Це коли людина має сто квадратних метрів у центрі, і ми маємо сім гектарів на околиці, - розповідає Петро Лелик.

Також йому треба платити оренду за землю, де корови пасуться і де він заготовляє сіно для них.

- Сінокоси не мають високої вартості, але вони є досить далеко від населеного пункту. А пасовище може бути не далі, як 4-5 км від стайні. Але це вже рахується як орна землі. І вартість її для нашого підприємства – 52 тисячі за га. З цього платиться податок і людям зерно. Тому ми не можемо конкурувати з жіночкою, яка має одну корівку та вигнала її біля озера і просто пасе собі, - пояснює фермер свої витрати.

При цьому він стверджує, що не готовий продати свій бізнес нікому і припинити працювати в сільському господарстві.

- Я не погоджуюся продатися. Тому що тут працюють мій батько та брат, працювала мама. З 12 років я вже вмів керувати трактором і орати землю не гірше за будь-якого тракториста на селі, - каже Петро Лелик.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:38 26 січня 2022 р.

82-річний співзасновник ІТ-компанії ELEKS щодня програмує на С++

Співзасновник компанії ELEKS Олексій Іванович Скрипник має 40-річний досвід у програмуванні. Нині він у свої 82 роки щоденно по кілька годин кодить на С++, а перед тим уранці пішки проходить шість кілометрів. Олексій Іванович розповів нам про програмування на великих машинах у 1970-х і розробку моделі електромережі для атомних субмарин.

Рубрика: Економіка

19:37 26 січня 2022 р.

Завод з виготовлення електромобілів: Садовий озвучив ціль представникам ЄІБ

У Львівській мерії відбулася зустріч міського голови Андрія Садового з представниками Європейського інвестиційного банку. Посадовці міськради презентували низку цікавих ініціатив, які планують втілити в життя у місті, а також обговорили поточну реалізацію підпроєктів Банку.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу