Держпраці готується до інспекційних відвідувань без попередження

15:15 14 червня 2017 р.

З 16 травня 2017 року припинені всі перевірки Державної служби України з питань праці. Підстава – постанова Кабміну від 26 квітня 2017 року №295 «Про здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю», яка набрала чинності 16 травня. 

Про це сьогодні, 14 червня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар'яна Кавин.

За її словами, вищезгаданою постановою передбачено, що відтепер служба Держпраці буде робити інспекційні відвідування. Проте і ці відвідування наразі не відбуваються через те, що дотепер не оприлюднено форму посвідчення інспектора. Адже у пп. 2 п.14 «Порядку проведення держконтролю» зазначено, що під час проведення інспекційного відвідування об’єкт контролю має право не допускати до проведення інспекційного відвідування, у разі, якщо на офіційному веб-сайті Держпраці відсутні рішення про форми службового посвідчення інспектора праці, акту, довідки, припису, вимоги, перелік питань, що підлягають інспектуванню.

- Ті підприємства, які були у графіках перевірок Дежрпраці на 2017 рік, будуть перевірені. Але перевірятимуть не дотримання законодавства про працю, а буде перевірка з охорони праці в той час, коли ви є в тому графіку, - пояснює Мар’яна Кавин.

Що стосується інспекційного відвідування, то воно відбудеться без попередження.

- У проекті це звучить як страшилка. Тобто ви маєте надати інспекторові у будь-яку годину доби доступ до будь-якого приміщення. А також забезпечити робочим місцем цього інспектора або представника органів місцевої влади. Він має мати можливість поговорити з будь-яким працівником конфіденційно, - пояснює експерт, що таке інспекційне відвідування.

Одним з ахілесових питань для підприємств, на думку Мар’яни Кавин, буде нарахування суми відпускних.

- Посадовий оклад раніше був 1600 гривень, а став 3200. Збільшився рівно вдвічі. Отже – коефіцієнт двієчка. І якщо його не застосувати, то підприємець занижує суму відпускних, - застерігає вона. вКоли розпочнуться вищезгадані інспекційні відвідування, ще невідомо. Але 16 червня буде опублікований в офіційному урядовому виданні наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження форми та опису службового посвідчення інспектора праці».

dailylviv.com

До теми

20:59 24 вересня 2020 р.

Зарплати людей Садового мінімум у 10 разів перевищують середню зарплату у промисловості

За 2019 рік міський голова Андрій Садовий разом із заступниками отримали понад 5 млн. 766 тис. грн заробітної плати. А на початку 2020 року заступникам мера знадобилося ще й 527 тис. 500 грн матерільної допомоги з міського бюджету.

Рубрика: Економіка

10:59 24 вересня 2020 р.

Статисти повідомили, що відбувається з роздрібною торгівлею на Львівщині

Обсяг обороту роздрібної торгівлі у Львівській області у січні–серпні 2020 року порівняно з січнем–серпнем 2019 року збільшився у порівнянних цінах на 1,8% і становив 43,6 млрд.грн.

Рубрика: Економіка

16:32 23 вересня 2020 р.

У Львові дослідили, чого найбільше потребують бізнесмени від місцевої влади

Напередодні місцевих виборів команда експертів провела масштабне опитування серед львівських підприємців, щоб довідатись, які проблеми в місті найбільше заважають їм працювати.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу