Держпраці готується до інспекційних відвідувань без попередження

15:15 14 червня 2017 р.

З 16 травня 2017 року припинені всі перевірки Державної служби України з питань праці. Підстава – постанова Кабміну від 26 квітня 2017 року №295 «Про здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю», яка набрала чинності 16 травня. 

Про це сьогодні, 14 червня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар'яна Кавин.

За її словами, вищезгаданою постановою передбачено, що відтепер служба Держпраці буде робити інспекційні відвідування. Проте і ці відвідування наразі не відбуваються через те, що дотепер не оприлюднено форму посвідчення інспектора. Адже у пп. 2 п.14 «Порядку проведення держконтролю» зазначено, що під час проведення інспекційного відвідування об’єкт контролю має право не допускати до проведення інспекційного відвідування, у разі, якщо на офіційному веб-сайті Держпраці відсутні рішення про форми службового посвідчення інспектора праці, акту, довідки, припису, вимоги, перелік питань, що підлягають інспектуванню.

- Ті підприємства, які були у графіках перевірок Дежрпраці на 2017 рік, будуть перевірені. Але перевірятимуть не дотримання законодавства про працю, а буде перевірка з охорони праці в той час, коли ви є в тому графіку, - пояснює Мар’яна Кавин.

Що стосується інспекційного відвідування, то воно відбудеться без попередження.

- У проекті це звучить як страшилка. Тобто ви маєте надати інспекторові у будь-яку годину доби доступ до будь-якого приміщення. А також забезпечити робочим місцем цього інспектора або представника органів місцевої влади. Він має мати можливість поговорити з будь-яким працівником конфіденційно, - пояснює експерт, що таке інспекційне відвідування.

Одним з ахілесових питань для підприємств, на думку Мар’яни Кавин, буде нарахування суми відпускних.

- Посадовий оклад раніше був 1600 гривень, а став 3200. Збільшився рівно вдвічі. Отже – коефіцієнт двієчка. І якщо його не застосувати, то підприємець занижує суму відпускних, - застерігає вона. вКоли розпочнуться вищезгадані інспекційні відвідування, ще невідомо. Але 16 червня буде опублікований в офіційному урядовому виданні наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження форми та опису службового посвідчення інспектора праці».

dailylviv.com

До теми

20:19 28 лютого 2021 р.

Діти гулятимуть на терасі даху? Мешканці мікрорайону Липової Алеї просять Садового зупинити проєкт депутата Різника

Мешканці мікрорайону Липової Алеї-стадіону "Україна" просять міського голову Андрія Садового накласти вето на ухвалу сесії від 25 лютого 2021 року з питання затвердження детального плану території у районі вулиці Липова Алея, провести громадські слухання щодо зміненого ДПТ і скликати погоджувальну комісію, яка би складалась не менше, як на 50% з мешканців мікрорайону.

Рубрика: Економіка

13:55 28 лютого 2021 р.

86-річна Ярослава Гроцька зі Львівщини напише німецькою листа у Відень мільярдеру Фірташу про газоцид

З надією, що власник групи "Регіональна газова компанія", до якої належать АТ "Львівгаз" і ТОВ "Львівгаз збут", вплине на своїх підлеглих швидше, ніж Національна комісія з питань державного регулювання енергетики і комунальних послуг.

Рубрика: Економіка

19:23 27 лютого 2021 р.

У Львові Сільпо не купить Фуршет, - АМКУ

Тому що концентрація двох активів в одних руках могла б призвести у Львові до обмеження конкуренції, - офіційна версія.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу