Держаудит виявив на Львівщині необлікованого газу на мільярди грн

10:38 3 лютого 2021 р.

Фото до новини

Західний офіс Державної аудиторської служби України під час ревізії у Львівській області на підприємствах газогонів – філії «Оператор газосховищ України» АТ «Укртрансгаз» та УМГ «Львівтрансгаз» АТ «Укртрансгаз» за 2018-2019 роки виявив на Львівщині необлікованого газу на мільярди гривень

Таку інформацію оприлюднив дерутат Львівської обласної ради Йосиф Ситник з посиланням на аналітичну довідку Держаудитслужби, пише DailyLviv.

Він перелічив лише окремі порушення, які виявила контролююча структура:

"В обліку не відображено буферний газ – залишкові запаси (основні засоби, які належать до об’єктів державної власності) загалом 8,4 млрд куб м на загальну суму 28,8 млрд грн станом на 31.12.2019 року.

До буферного газу не переведено буферний закачаний і неоплачений газ - 4,6 млрд куб м вартістю 15,9 млрд грн. станом на 31.12.2019 р.

Виявлено відсутність 1,5 млрд куб м буферного газу вартістю 5,1 млрд грн станом на 31.12.2019 року загалом у Дашавському, Угерському, Більче-Волицько-Угерському підземних сховищах газу.

За даними бухобліку філії, станом на 31.12.2018 р. та на 31.12.2019 року вартість 260 млн куб м буферного газу Олишківського підхемного сховища відображено в сумі 1 гривня, а його фактична вартість на 31.12.2019 року становила 889,2 млн гривень".

- І це - лише приклад зі Львівщини, не рахуючи махінацій облгазів та міськгазів чи інших фірм у цій сфері. Тепер уявіть собі масштаби порушень і зловживань у межах всієї України. Відтак усі ці мільярди зловживань у газовій сфері оплачують побутові споживачі, підприємства теплопостачання і виробничі, а також установи бюджетної сфери, зокрема за кошти платників податків. Водночас члени Наглядової ради та Правління НАК «Нафтогаз України» - отримують сотні мільйонів зарплати, премії, надбавки, бонуси,- наголосив Йосиф Ситник.

Націоналізація газотранспортних мереж: які правові підстави

Львівгаз збут підозрюють у завищені ціни газу на 2-2,5 грн/м3. Доведену переплату можна буде повернути подвійно

Подвійна бухгалтерія: облгаз і надалі рахує куби, а Нафтогаз - гроші

Кабмін планує укрупнення облгазів, а також запровадження в них тимчасових адміністрацій

Львівгаз збут порахує газ у січні за ціною 9,90 грн за кубометр

ЛОР вирішила разом з "Львівгаз" і "Львівгаззбут" скласти списки газорозподільних систем, щоб передати їх тергромаді

 У Львівській облраді хочуть передати газотранспортні мережі у власність громад

 Компанія Фірташа вимагає компенсації за газовий тариф 6,99 грн і вільного доступу до запасів Укргазвидобування

Львівгаз повідомив, скільки платитимуть за доставку газу ті, хто його не використовує

 
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів