Депутати Львівської облради вимагають компенсовувати пільговий проїзд

17:45 15 травня 2018 р.

  • 0
  • 1683


Фото: loda.gov.ua

Львівська обласна рада ухвалила у вівторок, 15 травня, звернення до Президента України, уряду й Верховної Ради щодо відновлення фінансування компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок субвенцій з державного бюджету України.

Про це повідомили сьогодні, 15 травня, в прес-службі Львівської облради , де також опублікували текст звернення, в якому зазначили: ««Постановою Кабінету міністрів України №197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» від 14 березня 2018 року визначено механізм надання зазначених пільг. За попередніми розрахунками, потреба Львівської області в коштах для забезпечення пільгового проїзду громадян становить 820 мільйонів гривень, а відповідно до постанови Кабінету міністрів України №197 від 14 березня 2018 року (без урахування пенсіонерів за віком) – понад 415 мільйонів гривень».

«У місцевих бюджетах Львівщини передбачено на 2018 рік видатки на надання компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян у сумі 100 мільйонів гривень (з них 77 мільйонів гривень – у Львові), що зовсім не відповідає існуючій потребі. Положення вказаної вище постанови призводять до обмеження пільг особам, які, відповідно до пункту 7 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів незалежно від відстані та місця проживання. Розмір щомісячної готівкової виплати, розрахований відповідно до пункту 4 постанови КМУ, не відображає реальних витрат на проїзд», – йдеться також у тексті звернення.

«Як відомо, крім компенсації за проїзд пільгових категорій громадян, зазначених у постанові, місцеві бюджети, згідно з нормами чинного законодавства повинні також відшкодовувати кошти за проїзд громадян, які досягли пенсійного віку. Не всі територіальні громади спроможні вишукати такий фінансовий ресурс. Тож цілком імовірно, що якась частина пенсіонерів у депресивному регіоні не буде мати можливості скористатися пільгами на проїзд у громадському транспорті», – зазначили також у тексті звернення.

«Таким чином, вказаною постановою порушуються норми статті 22 Конституції України, яка передбачає, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод; статті 24 Конституції України, згідно з якою громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом; а також статті 142 Конституції України, яка передбачає, що витрати органів місцевого самоврядування, які виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. Набрання чинності постановою «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» призведе до великого навантаження на місцеві бюджети, чим знівелюється економічний ефект від фінансової децентралізації, а також може збільшити соціальну напругу серед мешканців Львівщини», – мовиться також у тексті звернення.

«З огляду на те, що монетизація пільг на перевезення розбалансовує місцеві бюджети та не враховує інтереси всіх пільгових категорій громадян, Львівська обласна рада просить відновити фінансування компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок субвенції з Державного бюджету, та при уточненні показників Державного бюджету України на 2018 рік передбачити для Львівської області субвенцію на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян у сумі, не меншій ніж 300 мільйонів гривень. Як альтернативний варіант до вирішення даної проблеми, пропонуємо скасувати постанову Кабінету Міністрів України №197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» від 14 березня 2018 року або привести її у відповідність до норм Конституції України, Законів України та інших нормативно-правових актів. Доцільно, на нашу думку, на державному рівні прийняти рішення щодо нормативного регулювання пільгових категорій населення та переглянути чинні закони і підзаконні актіи, зокрема: скоротити кількість пільгових категорій, враховувати реальний дохід громадян, а не лише соціальний статус при наданні пільг, запровадити можливість на місцевому рівні приймати рішення щодо пільгових категорій, зокрема визначати для них обмежувальні умови», – йдеться у зверненні.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:48 11 грудня 2018 р.

ЄС перерахував Україні 500 мільйонів євро

Європейський Союз перерахував Україні в межах нової програми макрофінансової допомоги перший транш у розмірі 500 мільйонів.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 246

14:15 11 грудня 2018 р.

Львів'янка зареєструвала петицію про оплату проїзду пільговиками в години пік

Львів'янка Наталія Падко запропонувала обмежити безкоштовний проїзд пільговикам у міських маршрутках в години пік – з 8:00 до 10:00 зранку та з 17:00 до 19:00 ввечері.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 834