Депутати ЛМР проти закупівлі 100 тролейбусів, які їздять 15 км на акумуляторах

15:21 8 липня 2021 р.

Фото до новини

За ухвалу проголосувало на сесії міськради лише 42 депутати, що недостатньо для її прийняття.

Депутати Львівської міської ради не підтримали ухвалу «Про надання місцевої гарантії Львівської міської ради у 2021 році», якою місто планувало надати місцеву гарантію для реалізації інвестиційного проєкту, який фінансується Міжнародною фінансовою корпорацією щодо закупівлі до 100 тролейбусів з автономним рухом і заряджанням під час руху та реконструкції і розширення тролейбусної контактної мережі.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.

«За останні роки «Електрон» отримав від міста 1,5 млрд коштів, що дало їм можливість почати виробництво різних видів транспорту. Ми також мали звернення до уряду щодо мита. Це закінчилось рішенням суду. Єдина інституція, яка підтримує українського виробника – це Львівська міська рада. Більше ніхто нашого виробника не підтримує. Це треба робити і давати роботу наших українським виробникам. Сьогодні «Електрон» виготовляє для Львова 10 трамваїв, великих, 5-секційних. Відповідно сьогодні завод має виробництво.

Відзначу, що переговори з МФК у нас тривають більше 2 років, і ставка, яка є, це мінімальна ставка. Дешевших коштів ніхто не дає. Плюс це кредит на 10 років. Я за перенесення розгляду цього питання голосувати не буду, бо наш виробник лишиться без роботи, а ми лишимось без тролейбусів, робітники лишаться без зарплати. В мене прохання – бути свідомими і одностайно підтримати ухвалу», - наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Однак, за ухвалу проголосувало лише 42 депутати, що недостатньо для її прийняття.

Нагадаємо, за інформаціє від Ореста Олеськіва, начальника управління транспорту ЛМР, з 2017 року місто веде переговори з Міжнародною фінансовою корпорацією щодо закупівлі тролейбусів з автономним ходом та електробусів.

«Загалом місто планує закупити 100 таких тролейбусів, що зробить Львів більш екологічним містом. За розрахунками, такі тролейбуси близько 15 кілометрів проходитимуть на акумуляторах. Таким чином маршрут буде проходити не тільки там, де є тролейбусна контактна мережа, але й де її немає. А також ми зможемо усунути дублювання з автобусними маршрутами, що суттєво зробить маршрут комфортним та екологічним.

Передбачається декілька напрямків де ці тролейбуси їздитимуть без підключення до контактної мережі. Зокрема це Галицьке перехрестя, вул. Пасічна, район ТЦ «Кінг кросу» та центр міста, де відсутня контактна мережа», - розповів Орест Олеськів.

У Львові запровадили нові податки та пільги: на землю і нерухоме майно

Львівські депутати просять Президента не забудовувати ЛАЗ житлом

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів