У Львові запровадили нові податки та пільги: на землю і нерухоме майно

15:07 8 липня 2021 р.

Сьогодні, 8 липня, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвали «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» та «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку», що передбачають забезпечення стабільності наповнення загального фонду Львівського міського бюджету.

Насамперед, розглядали питання «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

«Відповідне питання розглядалось на всіх профільних комісіях. Я дякую, тим, хто активно долучався до обговорення цього питання.

Практично з 2015 року ми не переглядали ставки податку на нерухомість. Ставки податку на нерухомість в граничний термін впровадили багато міст в Україні. Насамперед, Івано-Франківськ, Дніпро, Київ та інші міста, які приймають це рішення до 15 липня. Оскільки, згідно з Податковим кодексом, саме до 15 липня на наступний рік ми повинні розглянути це питання. Це питання пройшло повністю розгляд регуляторної процедури.

У 2015 році, коли тільки почав впроваджуватись податок на нерухомість, ми спільно з депутатським корпусом для того, щоб це було не так болісно для мешканців та бізнесменів, запровадили 3 зони. Ми ще у 2019 році з податковою інспекцією та іншими представниками громадськості говорили про те, що нам треба було б скасувати ці зони, оскільки це дуже складно адмініструвати. Хочу сказати, що фактично у жодному місті України такої процедури не було. Ми не встигли цього зробити, тому що почалась пандемія і ми залишили ставки на старому рівні.

Я б хотіла додати, що потрібно обов’язково врахувати ті зауваження, які ми напрацювали під час розгляду цього питання, які стосуються промисловості. Ми пропонуємо залишити нульову ставку сектору промисловості.

Важливим також є те, що встановлюючи граничну ставку, ми пропонуємо пільгу для тих виробників, які мають у орендованих приміщеннях виробництво, а не комерцію.

Хочу відзначити, що для житла ця ставка буде запроваджена тільки з 2023 року.

Я би хотіла акцентувати увагу щодо приєднаних громад. Ми працювали спільно із комісією підприємництва, і все-таки напрацювали зональність для тих громад. Ухвала передбачає це для всіх громад, які приєднались», - зазначила Ірина Кулинич, директорка департаменту економічного розвитку.

За відповідну ухвалу з редакційними правками проголосувало 47 депутатів.

А також за ухвалу «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку», із врахуванням редакційних правок, проголосували 54 обранці.

dailylviv.com

До теми

16:34 21 вересня 2021 р.

Книші, ощипки, грибна юшка, колочений горох, мачанка та чорні пироги: 26 вересня - майстерка бойківської кухні

26 вересня «Асоціація гірських провідників «Ровінь» запрошує скуштувати автентичну бойківську кухню та спробувати свої сили у приготуванні страв. На дні «Карпатського моря» – на хуторі Ровінь села Довге – вже вдруге відбудеться фестиваль «Майстерка бойківської кухні». Партнер проєкту – Східницька селищна рада.

Рубрика: Економіка

15:00 21 вересня 2021 р.

На Львівщині понад 300 тисяч помешкань можуть залишитись без газу: почнуть з 2630 боржників

ТОВ «Львівгаз збут» погрожує відімкнути газопостачання тим побутовим споживачам, які не оплачують за газ упродовж двох місяців і більше. Оператору ГРМ уже передали доручення на припинення газопостачання в помешканнях 2630 боржників

Рубрика: Економіка

13:25 21 вересня 2021 р.

П'ять громад на Львівщині підписали меморандум про Асоціацію курортів України. Хто саме

У межах Форуму медичного та оздоровчого туризму, що відбувався на Львівщині, представники Трускавецької, Моршинської, Східницької, Славської, Великолюбінської (Львівська область) і Хмільницької (Вінницька область) громад підписали меморандум про Асоціацію курортів України.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу