Депутат ЛМР розповів, як міська влада відлякує інвесторів і хто відповідає за транспортні затори у Львові

20:46 9 вересня 2020 р.

Фото до новини

Місто потерпає від заторів через те, що у Львівській міськраді не знають реальних транспортних потоків, неправильно прораховують навантаженість доріг, а тому не можуть визначитися з логістикою руху.


Відео: Львівський пресклуб

Самий підхід до розв’язання «коркової» проблеми є нелогічним і хаотичним, вважає Роман Іванців (на світлині), депутат Львівської міськох ради, член постійної комісії із питань інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики ЛМР, представник партії “Громадянська позиція", пише DailyLviv.

- Якщо ми скеруємо запит до міської ради і поцікавимось, а хто конкретно відповідає за проблему №1 у Львові – наші нестерпні затори – то відповіді не отримаємо, –  заявив Роман Іванців. –  Але я скажу вам правильну відповідь: «Ніхто!» У нас є Автодор, є Львівелектротранс, є поліція, є конкретно заступник міського голови Андрій Білий, який щось там по руху транспорту вирішує… І у кожного своє бачення цього питання. Але, якщо ми вже опинилися у таких у мовах, в мерії має бути окремий відділ, який би займався конкретно цим питанням. Де були б зосереджені усі пропозиції і напрацювання, де вчасно  реагували б на щоденні виклики. Відділ, у якому конкретні особи відповідали б за цю ситуацію. І тоді би ми знали: скільки транспорту на тій чи іншій дорозі, у який час найбільше, куди конкретно він рухається, за яким маршрутом, де потрібно прокласти ділянку дороги, щоб розвантажити його потік…  Спрограмувати, визначитись, відповідати – тільки так. А зараз спостерігаємо повний хаос і бездіяльність чиновників.  

Роман Іванців висловив побажання, щоб при будівництві тих чи інших будівель і закладів влада насамперед думала, як це вплине на навантаження доріг. 

- До будівництва «Епіцентру» на вулицях  Липинського і Хмельницького корків не було, – зауважив Роман Іванців. – І до того, як звели «Ашан» на проспекті Чорнововола, там не спостерігалося такого колапсу. Усі мегамаркети в цивілізованих країнах виносять за межі міста. Я розумію бажання влади звести ці об’єкти в місті – бо величезні кошти потрапляють до міського бюджету. Але ж не за рахунок комфорту жителів!  

Депутат також зазначив, що такі об’єкти, якщо вони вже є у місті, потребують більших паркінгів: 

- Паркувальні місця – це взагалі головний біль кожного львівського водія, змушеного кружляти по півгодини у пошуках вільного місця для автівки. Але влада чомусь вперто ігнорує цю проблему. 

Депутат навів приклад із наміром будівництва великого паркінгу на площі Петрушевича, який жителям Львова обіцяли ще багато років тому.  

- Питання розглядали на засіданні виконавчого комітету ЛМР, була готова погоджувальна документація. Але вирішили, що місто не має коштів для такого паркінгу. Гаразд, але ж це –  комерційний проєкт, чому б не запросити інвесторів, тим більше, що охочі були? Але місцева влада ставить до інвесторів незрозумілі вимоги і робить все, щоб їх відлякати. Пригадую, однією із умов для інвестора було «дослідити трафік по вулиці Коперніка» – львівські експерти тоді дружно дивувались, а чому саме її, що це дасть для будівництва паркінгу. Або ж інша вимога  – провести громадські слухання із жителями міста. Я щось не дуже уявляю, як інвестор з Європи має приїхати до Львова і влаштовувати слухання з громадою – він на це не піде. Чому не піти іншим шляхом: влаштувати громадські слухання самим, інвестувати 10% чи 30% з бюджету міста та шукати партнерів? А тому що немає бажання або ж бракує елементарної фаховості, –  підсумував Роман Іванців. 

Про ці проблеми Роман Іванців сказав на засіданні «Які дорожні інфраструктурні проєкти спроможні розкоркувати Львів?», яке відбулося у Львівському пресклубі. 

Експерт спрогнозував, скільки часу потрібно, щоб звільнити Львів від корків.

У Львові запропонували нові схеми трамвайних маршрутів (відео).

В ЛОДА розповіли про будівництво доріг, які частково розвантажать Львів від заїжджого транспорту.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів