Балки не тримають вагу конструкції: аварійний міст через Дністер може обвалитися,- заступник мера

19:09 25 травня 2021 р.

Фото до новини

Аварійний дерев'яний міст через річку Дністер між селами Поляна і Монастирець, який перебуває на балансі Комарнівської громади, треба демонтувати.

Про це на зустрічі з мешканцями повідомив заступник голови постійної комісії з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу Тарас Чолій, повідомила пресслужба ЛОР, пише Dailylviv.

Перший заступник міського голови Комарнівської міської ради Роман Павлишин розповів, що раніше міст перебував на балансі Монастирецької сільської ради. У 2008 році, він був частково зруйнований під час повені, планувалося звести над річкою новий міст за кошти державного бюджету. Проте фінансування робіт зупинилося, підрядник звернувся до суду і рахунки сільської ради на тривалий час було заблоковано.

Відтак мешканці роками ходять через річку по старому дерев'яному мосту: школярі на уроки, літні люди до медпункту, магазину, церкви. Але міст щороку все більше руйнується, повені його розмивають, старі балки вже не тримають вагу конструкції.

"Це була проблема двох сіл, а зараз - проблема цілої громади. В грудні цього року утворилася Комарнівська громада, відповідно аварійний міст та всі боргові зобов'язання Монастирецької сільської ради перед забудовником перейшли до нас на баланс. Ми не зможемо самостійно профінансувати будівництво нового мосту, громада дотаційна, тому сподіваємося на допомогу від обласної влади", - розповів Роман Павлишин.

Депутатка обласної ради Катерина Кеньо наголосила на тому, що в період паводків село може опинитися у надзвичайній ситуації. На її думку, задавнена проблема може стати причиною біди. Тому необхідні кошти з резервного фонду, щоб якнайшвидше розпочинати будувати міст.

Цього року, в межах обласної Програми розвитку мережі й утримання автомобільних доріг на погашення боргу громади перед забудовником з обласного бюджету передбачено 2 млн грн. Ще 230 тис. грн сплатить Комарнівська громада.

 Заступник голови постійної комісії з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу Львівської обласної ради Тарас Чолій зауважив, що виплата боргових зобов'язань дозволить громаді перш за все розблокувати процес пошуку рішень щодо будівництва нового моста.

 "Це не борги обласної ради, це борги держави. Адже міст у 2008 році почали будувати за кошти державного бюджету, відповідно до постанови уряду. Але роботи не були завершені. Проте, ми не можемо сказати, що це не наше. Громадам треба допомагати. Ми, депутати обласної ради, готуємо звернення до голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького,  щоб на період виготовлення документів та зведення моста, встановити над річкою тимчасову інженерну споруду, адже мешканці сіл мають мати безпечну переправу. В Комарнівську громаду має якнайшвидше приїхати обласна комісія ТЕБ та НС, щоб оглянути  аварійний міст і прийняти швидке рішення, щоб гарантувати людям елементарну безпеку", - пояснив Тарас Чолій.

На Львівщині може впасти ще один міст на ріці Західний Буг - у Сокалі

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом обвалу мосту на Львівщині

Обвал мосту: як курсують автобуси з Луцька до Львова

Упродовж трьох місяців позачергово обстежать усі мости на Львівщині з ознаками аварійності

 
 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів