Аліменти на дитину з 1 грудня можуть бути від 1050 грн до 26 180 грн

13:09 30 листопада 2021 р.

Фото до новини

З 1 грудня в Україні у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму збільшиться розмір аліментів на дітей.

Про це - коментар для ЗМІ Тараса Греня, начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), пише Dailylviv.com.

Гарантований розмір аліментів на одну дитину, тобто мінімальний розмір, який сплачує батько чи матір у разі, якщо у них низькі доходи, складає не менше, ніж 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного до її віку. Відтак, прожитковий мінімум збільшиться до 2100 грн для дітей віком до 6 років та 2618 грн для дітей віком від 6 до 18 років. Тому гарантований мінімальний розмір аліментів з 1 грудня становитиме: для дітей віком до 6 років – 1050 грн для дітей віком від 6 до 18 років – 1309 грн.

Водночас мінімальний рекомендований розмір аліментів на дитину до 6 років становитиме 2100 грн, віком від 6 до 18 років – 2 618 грн. Адже розмір аліментів є гарантований та рекомендований, що залежить від доходу батька чи матері, які сплачують виплати.

Також закон встановлює не лише мінімальний розмір аліментів, але й максимальний. Він складає 10 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

Тож з 1 грудня максимальна сума аліментів на дитину до 6 років складатиме – 21 тисяча гривень, а від 6 до 18 років – 26,18 тисячі гривень.

Якщо один з батьків, який платить аліменти, прострочив оплату, він зобов’язаний виплатити суму заборгованості за увесь час з урахуванням індексу інфляції, а також 3% річних від суми боргу. Якщо дитина після 18 років продовжує навчання, то батько чи мати, які не проживають з нею, повинні продовжувати сплачувати аліменти, поки триває навчання, але не довше, ніж до 23 років.

Не їздить за кордон, за кермом і на полювання той, хто не сплачує аліменти, - ЗМУМЮ

Новий порядок нарахування аліментів збільшив їхню величину

Мінюст звільнив керівника виконавчої служби Львівської області

На Львівщині умовно засудили ухилянта від аліментів

Батько заборгував дитині на Львівщині 818 тисяч грн аліментів

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів