63% українців мають банківські рахунки

13:30 12 червня 2018 р.

  • 0
  • 633


Фото: espreso.tv

В Україні банківські рахунки мають лише 63% громадян, що свідчить про все ще низький рівень фінансової інклюзії (доступності фінансових послуг) для українців.

Про це заявив голова Національного банку України Яків Смолій, виступаючи на форумі про фінансову інклюзію «Finclusion UA» у Києві.
«У 2011 році 41% дорослого населення України мав хоч один банківський рахунок. За шість років, тобто, в 2017 році, цей показник зріс і становить вже 63%», – повідомив голова НБУ, посилаючись на оцінки Світового банку.

У той же час, він зазначив, що цей показник недостатній, оскільки 37% дорослого населення не мають рахунків у банках. Як приклад Смолій навів показники таких країн, як Вірменія (48%), Чеська Республіка (81%), Угорщина (75%), Білорусь (81%), Австрія (98%), Королівство Нідерланди (100%), Данія (100%), де показник фінансової інклюзії значно вищий.

Голова НБУ також зазначив: «Для підвищення рівня фінансової інклюзії потрібно стимулювати розвиток новітніх фінансових технологій, посилювати захист прав споживачів і працювати над підвищенням фінансової грамотності населення. «Фінансова інклюзія – шлях до майбутнього зростання економіки за допомогою мобілізації заощаджень населення, інвестицій у розвиток економіки України, а також диверсифікації фінансової системи».

Про це повідомили у вівторок, 12 червня, в інформаційній агенції УНІАН.l

Коментарі(0)

До теми

12:15 17 серпня 2018 р.

Львівська ОДА передасть в оренду ще дев’ять ставків

На земельних торгах у формі аукціону, які відбулися 16 серпня у Департаменті екології та природних ресурсів, передано в оренду три земельні ділянки разом із водними об’єктами.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 441

11:00 17 серпня 2018 р.

У Львові створять центр підготовки фермерів

У департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з напрацювання програми підготовки фермерів та суб’єктів підприємництва у сфері агропромислового комплексу.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 321

10:59 17 серпня 2018 р.

Споживачі подали понад 70 тисяч позовів проти надавачів фінпослуг, – експерт у Львові

Тільки два відсотки українців сьогодні довіряють фінансовим організаціям та державним інституціям. 10 відсотків довіряють судовим рішенням. 37 відсотків – не мають банківських рахунків. І 70 відсотків – не мають жодних заощаджень.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 393

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Як захищатиме споживачів фінпослуг фінансовий омбудсмен

Рубрика: Економіка

"Українська пісня" у Львові

Рубрика: Культура

Відділення гемодіалізу у Шпиталі імені Митрополита Шептицького

Рубрика: Медицина

Три сценарії виборів Президента-2019

Рубрика: Політика

Виставка Василя Бажая

Рубрика: Культура

Всі відео розділу