400 незавантажених автомобілів стоять у чергах до пунктів пропуску
17:33 21 грудня 2022 р.
Сьогодні, 21 грудня, у Львівській ОВА провели брифінг за участі заступника начальника Львівської ОВА, керівника Служби автомобільних доріг та представника Західного регіонального управління ДПСУ.
Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.
Як наголосив заступник очільника ЛОВА Юрій Бучко, зараз на західних кордонах спостерігають стабільну ситуацію, усі служби працюють для того, щоб доїзд до пунктів пропуску був максимально швидким і комфортним.
«Зараз ми спостерігаємо стабільну ситуацію на кордоні, практично в кожному пункті пропуску не більше 50-70 легкових машин стоять в черзі, з вантажівками ситуація трохи складніша. Якщо говорити про Шегині, черга складається 150-170 машин, у Краківці та Раві-Руській – приблизно 500-700. Однак, спільно з прикордонниками, Службою автомобільних доріг, працюємо над тим, щоб доїзд до пунктів пропуску був максимально швидким і комфортним», – наголосив він.
Також Юрій Бучко розповів про відкриття нового пункту пропуску Нижанковичі – Мальховіце. Це вплине на розвантаження автомобільних черг на пунктах пропуску.
«Підготовка до відкриття пункту у Нижанковичах триває. Як показує статистика, приблизно 400 незавантажених автомобілів стоять в чергах. Якщо найближчим часом нам вдасться відкрити цей новий пункт пропуску, то черги у Краківці, Раві-Руській та Шегинях зменшаться. Це дасть змогу пропускати в день як мінімум 200 транспортних засобів», – підкреслив заступник начальника ЛОВА.
Він також закликав жителів Львівщини з розумінням ставитись до тривалості процесу очищення доріг, адже впродовж години фізично неможливо посипати піскосумішшю всі дороги.
Більше про розчищення транспортних шляхів розповів директор Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза.
«Служба автомобільних доріг обслуговує приблизно 2 тисячі кілометрів доріг у Львівській області. Наше основне завдання – забезпечити безпечне утримання цих доріг для того, щоб увесь транспорт міг легко проїжджати. Для цього працює приблизно 5 підрядних організацій, які обслуговують дороги державного та місцевого значення. Вони залучили понад 110 одиниць техніки», – зазначив Олег Береза.
За його словами, минулий тиждень в області був важким через різкі перепади температури, дощі та снігопади. Це також ускладнило ситуацію на дорогах до пунктів пропуску.
«Дороги Львівщини – дороги 2 категорії, відповідно, це 2 полоси. На одній із полос скупчився великий транспорт, який заважав нашій спецтехніці мобільно рухатись до місць, які потрібно було посипати сумішшю. На даний момент ми розуміємо, де потрібно створити додаткові пункти, де має чергувати техніка – на Краківці є стоянка, на трасі до Шегинь та Рава-Руської ми теж це передбачили. Окрім цього, зробили запаси суміші, тому готові до подальших погодних випробувань», – підкреслив Олег Береза.
Більше про перетин пунктів пропуску в святковий період розказав заступник начальника відділу прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПСУ Віктор Сампір.
«Хочу запевнити всіх подорожуючих, що перед Різдвяними святами, незважаючи на ту ситуацію, яка склалася в країні, пункти пропуску будуть безперебійно працювати. Ми оперативно оглядаємо документи і транспортні засоби, щоб черги рухалися швидко. Наголошую, що громадянам, які планують перетинати кордон, обов’язково треба звертати увагу на термін дії свого паспорта і паспорта своїх дітей, щоб в останній момент не виявилось, що документ вже не є дійсним. Таких ситуацій раніше було багато», – зауважив він.
Також Віктор Сампір розповів про те, які помилки найчастіше роблять ті чоловіки, які можуть перетинати кордон, в умовах воєнного стану.
«В Україні діють певні обмеження у перетині кордону громадянами України чоловічої статі призовного віку. Ті, які внесені до системи «Шлях», можуть перебувати за межами України не більше 60 днів. Громадяни повинні мати не тільки розпорядження про внесення в систему «Шлях», а й підтвердження мети поїздки – куди їдеш, яка гуманітарна мета, який цей вантаж, чому його перевозять на територію України. Якщо переглянути статистику, впродовж останнього тижня тільки на пункті пропуску Шегині у виїзді відмовили приблизно 200 громадянам, які були внесені в систему», – резюмував заступник начальника відділу прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПСУ.
Ще однією підставою для відмови у пропуску осіб чоловічої статі через кордон є пред’явлення ними довідки до акту МСЕК, як документу, що посвідчує інвалідність. Нагадаємо, що Постановою Уряду цей документ виключений з переліку документів, необхідних для перетину державного кордону громадянами України. Тому, згідно вимог Постанови КМУ «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України», на період дії на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги.
Польський уряд надав кошти на будівництво пункту перетину «Нижанковичі-Мальховіце»
Запроваджують електронну чергу для перетину кордону з ЄС
Новий пункт пропуску Нижанковичі - Мальховичі розвантажить трафік на українсько-польському кордоні
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook