Новий пункт пропуску Нижанковичі - Мальховичі розвантажить трафік на українсько-польському кордоні

19:28 22 лютого 2021 р.

Фото до новини

Упродовж двох найближчих років є шанси на відкриття нового пункту пропуску “Нижанковичі-Мальховичі” на українсько-польському кордоні поблизу Перемишля.

"Для цього є вже рішення змішаної комісії з питань транскордонного та регіонального розвитку, є кошти в місцевих бюджетах, зокрема у Підкарпатському воєводстві для підготовки проектно-кошторисної документації”, - розповів Укрінформу Надзвичайний і Повноважний Посол України у Польщі Андрій Дещиця. Він висловив думку, що черги на кордоні зросли через те, що за останні 10 років кількість пунктів пропуску на польсько-українському кордоні не збільшилася, а натомість у декілька разів зросла кількість людей, які перетинають кордон.

Надії на новий ПП на кордоні підтвердив і заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, який сьогодні представляв Львівщину на Всеукраїнському форумі «Україна-30. Інфраструктура єднає».

“Маємо хороші новини  для Львівщини. Масштабний проєкт “Мале карпатське коло” включений у програму. На цей рік для продовження ремонтних робіт на автошляхах місцевого значення необхідно майже 700 мільйонів гривень, державного – 1,2 млрд гривень. Це, що дороги карпатського кола включили у “Велике будівництво”, дає надію, що вже цього року ми проїдемось по новій дорозі, що з’єднає Львівську та Закарпатську область. Окрім того, у програму включили пункт пропуску “Нижанковичі – Мальховичі” та будівництво дороги до нього. Також цього року стартує проєкт “Велика реставрація в культурі”. Львівщина подала список запропонованих пам’яток для реставрації. У межах форуму акцентували, що такі об’єкти як Підгорецький замок, який є на балансі Мінкульту, одними із перших потраплять у Президентську програму реставрації”, - наголосив Юрій Бучко.

Дещиця також поінформував, що поступово вирішується питання щодо розподілу 100 млн євро польського кредиту для України для модернізації наявних пунктів пропуску та ремонту під’їзних доріг.

Нагадаємо, що відповідно до Угоди (у формі обміну нотами) між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща (дата підписання 22.03.2007, дата набрання чинності для України 19.09.2012) на українсько-польському державному кордоні заплановано відкриття на польській стороні пункту пропуску для автомобільного сполучення «Нижанковичі-Мальховичі». У пункті пропуску передбачений спільний контроль української та польської сторін. Роботи будуть фінансуватися польським урядом.

У 2021 році Польща розпочне будівництво пункту пропуску Нижанковичі-Мальховичі

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів