25-копійчані монети і старі одногривневі банкноти обмінюватимуть аж до 30 вересня 2023 року

22:12 2 жовтня 2020 р.

З 1 жовтня Національний банк вилучає з обігу монети номіналом 25 копійок та усі банкноти гривні, введені в обіг до 2003 року.

Цими засобами платежу більше не можна буде розраховуватись, йдеться у постановах Нацбанку. Відтепер в українському банкнотно-монетному ряді залишиться шість номіналів монет та шість номіналів банкнот.

Про це повідомляє Бі-Бі-Сі Україна

Керівництво Нацбанку стверджує, що це рішення відповідає міжнародним стандартам, спрощує готівкові розрахунки та робить більш якісною готівку на руках у громадян.

У Нацбанку пояснюють - після того, як торік вилучили монети номіналом 1, 2 та 5 копійок, монети номіналом 25 копійок неможливо розміняти. Якщо відмовитись і від них, то проблема вирішиться.

Банкноти старого зразка зараз також майже не застосовуються. Їх залишилось лише 1,8% від загальної кількості банкнот в обігу. "Їхнє вилучення з обігу не завдасть незручностей громадянам, водночас бізнесу та державі принесе користь", - переконує регулятор.

Монетою у 25 копійок та старими банкнотами не можна буде розраховуватись вже з 1 жовтня, але з обігу їх вилучатимуть поступово.

До 16 жовтня всі магазини, ресторани та інші заклади мають здати ті монети та банкноти, які в них є зараз, до кас банків. Цю суму їм зарахують на рахунки.

Громадяни можуть обміняти вилучені засоби платежу значно довше - впродовж трьох років.

У будь-якому банку монети та банкноти можна буде обміняти протягом року - до 30 вересня 2021 року включно.

У Нацбанку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) - упродовж трьох років з дати вилучення. Тобто до 30 вересня 2023 року включно.

Раніше Нацбанк вже вирішив вилучити паперові банкноти 1 та 2 гривні і монету 1 гривня зразка 1996 року. Замість них в обіг ввели сріблясті монети нового зразка.

На Львівщині назвали 10-ку боржників із зарплати.

У Львові вимагають офіційної реєстрації Uber, Bolt, Uklon і сплати податків.

dailylviv.com

До теми

21:27 19 жовтня 2020 р.

Чия Нафтуся? У Трускавці вимагають повернути свердловини від приватників у комунальну власність (відео)

Постанова Трускавецької міської ради про вирішення цього питання є ще від 9 листопада 2017 року. Проте – на папері. А в реальному житті вона не діє.

Рубрика: Економіка

12:12 19 жовтня 2020 р.

У ПП „Краківець-Корчова“ готуються обговорити збільшення квот на вантажоперевезення між Україною і Польщею

Міністри інфраструктури України та Польщі на початку листопада проведуть переговори із залученням профільних відомств щодо проблем вантажоперевезення та збільшення квот.

Рубрика: Економіка

11:29 19 жовтня 2020 р.

Як у Трускавці розвиватимуть гідромінеральну базу

Сьогодні, 19 жовтня, о 12.00 у Львівському пресклубі - пресконференція на тему: "Збереження і розвиток гідромінеральної бази – основа становлення м. Трускавець як курорту міжнародного рівня".

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Безробіття на Львівщині: рецепти допомоги

Рубрика: Економіка

Священослужитель-депутат: за і проти

Рубрика: Політика

Всі відео розділу