Зону місцевого прикордонного руху пропонують поширити на Тисовець на Львівщині

16:08 24 червня 2015 р.

Тисовець

Тисовець
Фото: galnet.org

У міжурядовому проекті також пропонується скасувати необхідність медичного страхування, збільшити час одноразового перебування у прикордонній зоні до 90 днів і звільнити від консульського збору в розмірі 20 євро за видачу другого і подальших дозволів на перетин кордону в рамках місцевого прикордонного руху.

Варшава хоче розширити зону Місцевого прикордонного руху (МПР) з Україною на три населенні пункти у Волинській та один – у Львівській області. Також пропонується скасувати необхідність медичного страхування, збільшити час одноразового перебування у прикордонній зоні до 90 днів і звільнити від консульського збору в розмірі 20 євро за видачу другого і подальших дозволів на перетин кордону в рамках МПР.

Про це заявив у Сеймі Польщі, представляючи міжурядовий проект закону про зміни у функціонуванні МПР, депутат Мирон Сич. За його словами, «метою цих змін є насамперед доведення положень угоди до європейського законодавства, а також врахування пропозицій української сторони щодо видачі дозволів на перетин кордону в рамках Місцевого прикордонного руху».

Зокрема, планується розширити зони руху на три населенні пункти: Гевин, Орані і Руснів у Волинській області і Тисовець – у Львівській області. Для пришвидшення видачі дозволів на перетин кордону в рамках МПР пропонується також створити зовнішні пункти прийому заяв в українських містах, де немає польських консульств.

Мирон Сич також поінформував, що на сьогодні Польща видала громадянам України 300 тисяч дозволів на перетин кордону в рамках руху. За даними Головного управління статистики РП, в 2014 році кількість перетинів кордону українцями в рамках МПР, у порівнянні з попереднім роком, зросла на 20,4%. У 2013 році українці, які перетнули кордон в рамках дії руху, витратили в Польщі 2,3 млрд. злотих (майже $640 млн.), а в 2014 році, за попередніми підрахунками, ця сума зросла до 2,8 млрд злотих (понад $770 млн.).

Під час обговорення цього питання жодна з партій не внесла поправок до законопроекту. Відтак у четвер в Сеймі відбудеться голосування  за цей законопроект.

Про це повідомили сьогодні, 24 червня, власний кореспондент агенції Укрінформ у Польщі.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу