Жителі Івано-Франківщини увосьме за місяць натрапили на сміття зі Львова

23:22 5 липня 2017 р.


Фото: 5.ua

За фактами несанкціонованого ввезення сміття на Прикарпаття відкрито чотири кримінальні провадження.

Поки обласна влада Львівщині звітує про вдале очищення міста від сміття, львівський непотріб продовжують знаходити де-інде в Україні. Вже увосьме його скинули просто під Івано-Франківськом

Купи сміття виявили на вихідних за три кілометри від села Микитинці. За підрахунками місцевих мешканців, непотребу тут не менше сотні тонн.

У смітті виявили документи, на яких зазначені львівські адреси. У сільраді бідкаються: не мають грошей, щоб прибрати територію.

Сільський голова Микитинців Михайло Сіщук повідомив: «Відправили листи на ім’я міського голови, на ім’я обласної державної адміністрації, обласної ради з проханням, щоб допомогли нам у цьому питанні. Тому що село своїми силами це ліквідувати просто не може». 

За останній місяць це вже восьмий випадок несанкціонованого ввезення сміття в області. Екологи кажуть, що прибирати його потрібно якомога швидше, інакше можуть настати незворотні процеси. 

Начальник обласної Державної екологічної інспекції Ігор Стефурак розповів: «Тут навіть дихати вже важко. Ще тут пару днів… Це може призвести до забруднення земель. Ці землі можуть стати непридатними взагалі. Крім того, це може розповсюдити різноманітні хвороби, зараз з'являться дикі кішки, собаки і таке інше».

Чиновники, натомість, обіцяють допомогти очистити територію громади від завезеного сміття. Водночас, кажуть, що стихійні звалища львівського непотребу – це цілеспрямована провокація.

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарукзауважив: «Коли ми закидаємо в інформаційний простір інформацію, що сміття зі Львова приїхало в Івано-Франківськ, очевидно, в кожної людини одразу зароджується думка, що це дійсно під егідою Львівської обласної державної адміністрації привозять сміття зі Львова до Івано-Франківська. Так не є».

За фактами несанкціонованого ввезення сміття на Прикарпаття вже відкрито чотири кримінальні провадження. Утім, затримати того, хто звалює непотріб у заборонених для цього місцях досі не вдалося.

За останніми звітами Львівської ОДА, з міста натепер вивезли вже 80% непотребу. Та він, як бачимо, продовжує подорожувати країною.

Про це повідомили сьогодні, 5 липня, на телевізійному «5 каналі». 

dailylviv.com

До теми

21:35 26 листопада 2021 р.

У Львові продовжили посилений карантин через поширення коронавірусної хвороби

У Львові посилений карантин через поширення коронавірусної хвороби продовжили до 13 грудня. Напередодні обладміністрація попросила державну комісію з ТЕБ та НС не виводити регіон із "червоної" зони.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу