Журналісти закликають звільнити з полону своїх колег, зокрема – львів’янина Юрія Лелявського

11:22 24 вересня 2014 р.

вперше терористи схопили Юрія Лелявського в квітні

вперше терористи схопили Юрія Лелявського в квітні
Фото: operkor.net

Як повідомляється в сьогоднішній заяві НСЖУ та НМПУ, що журналіст каналу «ZIK» Юрій Лелявський потрапив 23 липня до полону на Луганщині, куди поїхав зі священиками висвітлювати їхню місіонерську діяльність, в оприлюднених даних «Центру звільнення полонених» його прізвище внесене у список «Невідомо».

НСЖУ та НМПУ опублікували сьогодні, 24 вересня, заяву з таким змістом:

«Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) закликають українську владу та правоохоронні органи докласти максимум зусиль для звільнення полонених українських журналістів. Про це йдеться у спільній заяві медіа організацій.

«Наші колеги Юрій Лелявський, Роман Черемський, Валерій Макеєв, Єгор Воробйов, Дмитро Потєхін, Олександр Білокобильский та Сергій Сакадинський потрапили в полон до представників ДНР і ЛНР. Доля декого з них узагалі залишається невідомою», – повідомляють НСЖУ і НМПУ.

Медійні організації звертають увагу, що журналісти, які потрапили в заручники до терористів, перебували на Донбасі, виконуючи свій професійний обов’язок, і вимагають належного реагування на порушення їхніх прав. НСЖУ і НМПУ також заявляють, що ситуація з порушеннями прав журналістів на території так званих ДНР та ЛНР є критичною.

«Закликаємо міжнародні організації звернути увагу на системне перешкоджання професійній діяльності та постійний тиск по відношенню до наших колег. За останні місяці зафіксовано сотні фактів порушення прав журналістів – погрози, побиття, знущання, позбавлення волі. На територіях, контрольованих бойовиками, цинічно ігноруються не просто права журналістів, а основні права людини», – зазначають організації.

Спілка журналістів і медіапрофспілка вважають ситуацію на Донбасі неприпустимою і вимагають належного реагування з боку влади, правоохоронних органів, міжнародних правозахисних організацій. НСЖУ та НМПУ закликають Центр звільнення полонених, Адміністрацію Президента, МВС та СБУ докласти максимум зусиль для з’ясування долі наших колег та звільнення їх із полону.

«Відповідну інформацію ми передаємо також міжнародним організаціям – ОБСЄ, Міжнародній федерації журналістів та Європейській федерації журналістів та до Контактної групи з питань пошуку мирного розв’язання конфлікту на Сході України – і просимо застосувати вплив на міжнародному рівні», – заявляють журналістські організації.

За даними НСЖУ-НМПУ, станом на сьогодні, 23 вересня, у полоні на Сході України перебувають:

– журналіст каналу «ZIK» Юрій Лелявський (23 липня потрапив до полону на Луганщині, куди поїхав зі священиками висвітлювати їхню місіонерську діяльність. У оприлюднених даних «Центру звільнення полонених» його прізвище внесене у список «Невідомо»);

– політичний аналітик, директор Групи європейської стратегії і блогер «Української правди» Дмитро Потєхін (потрапив у полон ДНР 7 серпня, утримувався в підвалі заводу «Ізоляція» та оголосив голодування);

– журналісти Роман Черемський з Харкова (часопис «Український простір») та Валерій Макеєв. За останніми даними, утримувалися у в’язниці так званої Військової комендатури ЛНР у місті Ровеньки (Луганська область);

– журналіст «Еспресо ТВ» Єгор Воробйов (потрапив у оточення під Іловайськом та з невідомих причин залишається в полоні. Дружина Єгора Воробйова Олена Солодовнікова повідомила, що її чоловік у полоні у російських військових, які нібито підозрювали, що журналіст є диверсантом);

– луганський журналіст Олександр Білокобильський, який виїхав на проживання до Харкова. Поїхав до Луганська, щоб відвезти родичам продукти, гроші та ліки. Із ним немає зв’язку з 13 вересня.

– головний редактор луганського інтернет-видання «Політика 2.0» Сергій Сакадинський. На редакцію сайту терористами було здійснено напад, захоплено техніку, журналіст не виходить на зв’язок з 28 липня».

Зокрема заяву опубліковано у середу на сайті Незалежної медіапрофспілки України.

dailylviv.com

До теми

19:17 3 березня 2021 р.

Два села на Львівщині отримали нову назву

Верховна Рада у середу, 3 березня, прийняла рішення про перейменування двох сіл у Львівській області. Зокрема, прийнято постанови про перейменування сіл Коросне та Борщів Львівського району.

Рубрика: Ситуації

16:50 3 березня 2021 р.

Завтра у трьох районах Львова не буде води. Перелік вулиць

У зв'язку з плановими роботами з перепідключення новозбудованого водопроводу діаметром 630 мм, довжиною 290 п. м на вул. Володимира Великого, 2−4, завтра, 4 березня, з 09.00 год і до 21.00 год буде припинено подачу води до частини Франківського, Галицького та Залізничного району.

Рубрика: Ситуації

16:38 3 березня 2021 р.

У Львові упав будівельний кран

Cьогодні близько 10.40 год. у Львові на вул. Личаківській (Личаківський район), на території однієї із компаній упав будівельний кран.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу