Заборонити Telegram в Україні. Підсумок круглого столу у Комітеті ВР

19:00 28 лютого 2024 р.

Фото до новини

За ініціативи парламентського Комітету з питань свободи слова відбувся круглий стіл, під час якого учасники зустрічі висловилися за заборону Telegram в Україні.

За ініціативи Комітету Верховної Ради з питань свободи слова відбулося засідання круглого столу на тему: «Журналістські стандарти та професійна етика в умовах війни».

Про це повідомляє 28 лютого офіційний сайт парламенту, пише DailyLviv.com.

«Не обійшли співрозмовники увагою і тему загрози національній безпеці від соціальної мережі «Телеграм». Учасники круглого столу висловили переконання, що необхідно шукати шляхи для заборони її діяльності в Україні», - повідомляє сайт Верховної Ради.

Читайте також: ФСБ відстежує листування користувачів у Telegram, WhatsApp, Signal

Співорганізаторами круглого столу «Журналістські стандарти та професійна етика в умовах війни» стали Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «RАДА: наступне покоління» та ГО «Інтерньюз-Україна». 

Про те, що треба зробити з Telegram висловився зокрема голова правління громадської організації «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт та директорка громадської організації «Інститут масової інформації» Оксана Романюк.

Як зазначив Костянтин Квурт, Telegram «це ворожа платформа, і держава ніяк не протидіє, а навпаки заохочує використання «Телеграму».

«Поки ще ця Єврокомісія не змінилася, і поки Програма «RАДА: наступне покоління» складає плани для поїздок на наступний рік, я вас прошу звернутися до нас відвідати цю Єврокомісію, яка має досвід заохочення технологічних платформ до співпраці. Тому що є європейські практики, як із цим працювати. Важливо їх переймати, щоб нас потім не цькували за, так би мовити, «перешкоджання свободи слова», ну оце все – що люблять казати «ліваки». І давайте використовувати ці можливості, поки вони є і активно просувати саме європейські практики боротьби з недружніми технологічними платформами», - підкреслив Костянтин Квурт.

Читайте також: Операція Telegram: 7 причин для обмеження російського додатка в Україні

Також участь у круглому столі взяли GR-радник програми USAID «RАДА: наступне покоління» Андрій Шевченко, Програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна», комунікаційний директор Програми USAID «Рада: наступне покоління» Андрій Кулаков, Голова Комісії з питань журналістської етики Андрій Куликов, Заступник Міністра з питань європейської інтеграції (МКІП) Тарас Шевченко, Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін тощо.

Нагадаємо, у ГУР Міноборони зазначили, що Telegram загрожує безпеці України.

Читайте також: Telegram шпигує на macOS

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів