З 15 громад на Львівщині за планом чиновників об’єдналося лише дві

20:09 23 вересня 2015 р.

Найбільше територіальних громад на Львівщині об’єдналося у Самбірському районі – вісім з 15. Причому за планом, який пропонували чиновники, об’єдналося всього дві громади. Всі інші не зважили на проект та поради чиновників.

Така інформація прозвучала сьогодні, 23 вересня, під час публічних дебатів на тему: «Конфлікти під час об'єднання територіальних громад на Львівщині і способи їх вирішення. Особливості перших виборів у 15-ти новостворених громадах», які відбулися у Львівському прес-клубі.

На думку Андрія Дідуха, це - результат роботи партії «Воля», яка зуміла переконати мешканців.
- У нас є дуже сильний політичний осередок у Самбірському та Старосамбірському районах. І ми там проводимо дуже активну роз’яснювальну роботу. Тому там і відбувається активність з приводу створення територіальних громад, - каже він.

Натомість голова ЛМО «Демальянс» Руслан Фогел вважає, що в інших населених пунктах не було цього зроблено через пасивність населення.
- Це одна із найголовніших причин, чому не відбувається об’єднання, чому не обирається якісний склад місцевих рад. Якщо населення бачить економічні переваги, тоді воно буде більш активним, тоді воно буде набагато краще розвивати свої території, - каже він.

Представник від партії «Сила людей» Іван Горон вважає, що громади можуть об’єднуватися так, як вважають за потрібне, а не як їм хтось укаже.
- Це лише проект – яким чином вони би мали розвиватися та об’єднуватися. В подальшому все залежить від рішення рад, вихід на спільне рішення і тоді лише – об’єднання. Зміни будуть відбуватися тоді, коли громади приймуть рішення. І те, що є на карті, не буде відповідати дійсності в майбутньому. Але я думаю, що попереду нас чекає рік, де всі громади об’єднаються.

Президент Всеукраїнської асоціації магістрів державного управління, голова Народного Руху України Василь Куйбіда зауважив, що громади об’єднуються тільки там і тільки тоді, коли люди довіряють одне одному.
- Свого часу я намагався досліджувати Львівську область, коли готував перший варіант адміністративно-територіальної реформи. У Самбірському районі, за моїми оцінками, соціальний капітал, тобто міжособистісна довіра вища, ніж в інших районах області, - каже він.

Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

18:55 24 жовтня 2021 р.

У Львові викрали 9-місячну дитину

Поліція Львівщини розшукує зловмисника, причетного до викрадення 9-місячної дитини. Також правоохоронці встановлюють місце перебування самої дитини.

Рубрика: Ситуації

17:44 24 жовтня 2021 р.

Зіткнувся з бетонною огорожею: рятувальники трьох міст визволяли потерпілих з автомобіля

24 жовтня в с. Руденко Червоноградського району водій автомобіля "Opel Astra", чоловік 1987 року народження, не впорався з керуванням та зіткнувся з бетонною огорожею.

Рубрика: Ситуації

16:08 24 жовтня 2021 р.

Ув'язнені одержали змогу легально телефонувати рідним і знайомим: Мін'юст дозволив за гроші

Міністерство юстиції започаткувало нову послугу для ув'язнених - платні телефонні розмови та користування мережею Інтернет - з обмеженням контенту.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу