З 1 січня соціальні послуги надаватимуть в об’єднаних громадах

20:17 8 грудня 2020 р.

З 1 січня 2021 року запрацює нова вертикаль із надання соціальних послуг. Всі звернення із соціальних питань прийматимуть представники об’єднаної територіальної громади та у цифровому форматі передаватимуть для ухвалення рішень до відповідних органів виконавчої влади.

Про це повідомив під час селекторної наради із головами РДА та ОТГ заступник директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Віктор Степанюк, пише DailyLviv.

«На території області налічується понад пів мільйона осіб, які отримують ті чи інші виплати із Держбюджету. Тому, в умовах реформування, важливо забезпечити безперервний процес надання всіх соцгарантій. З 1 січня органи соцзахисту райдержадміністрацій не приймають документів для здійснення послуг, окрім як поштою або методами електронного документообігу. З 2021 року документи приймаються територіальними громадами. Тому до 1 січня важливо або призначити відповідальних за прийом документів осіб, або утворити структурні підрозділи у виконавчих органах», - наголосив Віктор Степанюк.

Відтак, першочерговим завданням є організація прийому документів на призначення державних соціальних гарантій від мешканців громад.

Правила прийому документів з 01.01.2021:

    З 1 січня 2021 р. органи соцзахисту райдержадміністрацій приймають від громадян документи для призначення державних допомог, пільг, субсидій тільки через пошту або в електронній формі.  Документи приймаються посадовими особами виконавчого органу та посадовими особами центру надання адміністративних послуг
    З 1 березня 2021 р. заяви з необхідними документами приймаються посадовими особами виконавчих органів рад або через ЦНАП виключно з формуванням електронної справи
    Робота органів соцзахисту міських рад міст обласного значення не змінюється – на території територіальних громад, до складу яких входять території міст обласного значення, органи соцзахисту продовжують і приймати документи, і призначати виплати до реформування системи соціального захисту населення
    З 01.01.2021 усі територіальні громади повинні організувати прийом документів від громадян для призначення державних виплат
    З 01.03.2021 усі територіальні громади повинні підключитися до платформи «Соціальна громада»

«Соціальна громада» – програмний продукт, за допомогою якого справи в цифровому вигляді передаються від громад до органів соціального захисту РДА для призначення допомог. Електронні копії документів, прийняті через «Соціальну громаду», будуть одразу потрапляти в управління соціального захисту населення, що скоротить час прийняття рішення майже вдвічі. Через програмний комплекс мешканці громад зможуть оформити 67 послуг, зокрема найпопулярніші серед населення - житлові субсидії, пільги, допомоги та виплати тощо.

З 2021 року користування програмним комплексом «Соціальна громада» безкоштовне.

Щоб підключитись до платформи, необхідно перейти за посиланням та:

    Подати заявку на підключення
    Отримати модулі шифрування та програмне забезпечення
    Підписати угоду з ІОЦ Мінсоцполітики
    Розпочати роботу

До 10 грудня територіальні громади мають оприлюднити проєкти місцевих бюджетів

dailylviv.com

До теми

16:35 27 травня 2022 р.

Перетин кордону: зміни для автомобільних перевізників

Відповідно до Постанови № 615 від 20 травня, водії, які перетинають кордон з метою перевезення гуманітарної допомоги, тепер мають вказати перелік вантажу та термін перебування за межами країни.

Рубрика: Ситуації

16:12 27 травня 2022 р.

У Львові завтра грози і поривчастий вітер

Львівський регіональний центр з гідрометеорології повідомив, що по місту Львову 28 травня вдень очікуються пориви західного вітру 15 – 20 м/с, гроза.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу