Трамваї, тролейбуси, автобуси і потяг «Інтерсіті» рятуватимуть від сучасного рабства (відео)
17:42 26 травня 2024 р.
У Львові та дев'яти містах у громадському транспорті можна познайомитися з історіями потерпілих, які потрапили в тенета торговців людьми, і довідатися, як упередити таку ситуацію.
Про початок візуальної інформаційної кампанії на колесах, яка скеровна на протидію торгівлі людьми, на пресконференції у Львівському пресклубі розповіла представниця відділу захисту Міжнародної організації з міграції Андріана Максим’як, пише DailyLviv.com.
Вона повідомила, що у Львові почав курсувати трамвай з історіями людей, які пережили сучасне рабство.
"Основна мета акції – привернення уваги до теми торгівлі людьми, а також обізнаність населення та інформування. У рамках цієї кампанії заорендовано у 10 містах трамваї, тролейбуси та автобуси, потяг «Інтерсіті». Зовні на цьому транспорті зображені найтиповіші ситуації експлуатації, в які можуть потрапити люди. Такий транспорт курсуватиме від одного місяця до пів року",- пояснила Андріана Максим’як.
Вона вважає, що часто люди не можуть ідентифікувати цю проблему. Для її розуміння і наслідків, які з цього випливають, Андріана Максим'як розповіла про складові такого явища – дія, спосіб і мета.
"Коли ми говоримо про дію – то це вербування, перевезення, переховування. Спосіб – це тоді, коли є примус, шантаж, погрози, насилля, вилучення документів, обмеження свободи пересування, і все це відбувається з метою експлуатації. Найчастіше в людей про це явище виникають асоціації як про торгівлю людьми на ринку чи навіть суцільне обмеження свободи пересування людей", - пояснила Андріана Максим'як.
Проте вона наголошує, що не обов’язково повинні бути присутні стіни. Шантаж і погрози також можуть спричинити це явище.
"З 1991 року МОМ проводила дослідження, більше ніж 300 тисяч осіб постраждали від торгівлі людьми. Війна загострила цю проблему. Зокрема, 85% українців прямо чи опосередковано постраждали від війни. Найбільшим міфом цього явища є те, що найчастіше в цю ситуацію потрапляють жінки. Хоча, відповідно до нашої статистики близько 39% жінок, які отримали комплексну допомогу, 61% - це чоловіки, які зазнали трудової експлуатації",- розповіла Андріана Максим'як.
В рамках цієї програми МОМ надала допомогу з початку 2000-х років понад 20 000 особам, які постраждали від торгівлі людьми.
Як конкретизувала заступниця директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Тетяна Крут, упродовж 2023 року статус постраждалих від торгівлі людьми у Львівській області отримали троє осіб. Це є дві жінки та один чоловік.
"Тут зафіксовані випадки трудової експлуатації, двоє з цих людей – ВПО. Цим всі людям надана, відповідно до чинного законодавства, разова матеріальна допомога, а також інші допомоги, які вони потребували",- зазначила Тетяна Крут.
Про експлуатацію ВПО на пресконференції також повідомила координаторка проєкту, представниця ГО “Центр “Жіночі перспективи” Олена Кальбус.
Тарас Подвірний, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області зазначив, що в територіальних громадах і у Львові найбільше не розуміють такого факту як СНПК – сексуальне насилля, пов’язане з конфліктом.
"Офіс омбудсмена створений і покликаний саме для здійснення парламентського контролю за додержанням прав людини на території України. І якщо взяти до уваги прагнення нашої держави вступити до ЄС, то одна з основних і перших вимог, яку передала нам європейська президентка Урсула фон Ляйн, це — створення надійного інституту захисту прав людини на території України. Таким інститутом є наш Офіс й ми будемо максимально працювати у питаннях протидії торгівлі людьми, але акцент у цій роботі у нас стоїть на превенції такого явища", - сказав Тарас Подвірний.
Він вважає, що ті інформаційні кампанії, які провадять на Львівщині мають бути більш жорсткими й прямолінійними.
"Зокрема ми стикнулися з тим, що у територіальних громадах і у Львові не розуміють такого факту як СНПК – сексуальне насилля, пов’язане з конфліктом. Ми спостерегли багато стереотипів і нерозуміння цього явища", - підсумував Тарас Подвірний.
Національна гаряча з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів - 527, урядова гаряча лінія з протидії торгівлі людьми - 1547.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook