Виконком міськради дозволив спотворити архітектурне обличчя Львова

17:48 24 липня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Начальник управління архітектури та урбаністики міськради Юліан Чаплінський виправдовується: «Сучасна архітектура має право бути серед історичного ареалу, я не бачу підстав сучасним архітекторам Львова не мати права відповідати своєму часу».

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 24 липня: «Відреставрований будинок на вулиці Шота Руставелі, де надбудували мансарду та опорядили фасад будівлі у чорно-білий колір, отримав від виконавчого комітету Львівської міської ради затверджені містобудівні умови та обмеження у межах існуючих стін, тобто надбудова є законною, а колір фасаду – це авторське вирішення архітектора. Про це розповіли в управлінні архітектури та урбаністики».

Начальник управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський зазначив: «Українське законодавство фактично обмежило вплив міста на облік архітектури нових об’єктів тим, що міста видають виключно вихідні дані на проектування, тобто вони не видають і не затверджують дозволи на будівництво, а також не затверджують паспорти опорядження фасадів. Тобто держава вважає корупцією процес втручання у авторський підхід архітектора, який проектує, міського чиновника чи групи чиновників міської ради».

Чиновник також пояснив: «Ми видали містобудівні умови і обмеження на надбудову у межах існуючих стін. Фактично для будинку, який був близький до аварійного стану і стояв у такому стані вже дуже довго. Ці приміщення були викуплені з аукціону і відповідно новий власник майна вирішив його реконструювати під комерційні приміщення. Питання кольорового опорядження фасаду – це вирішення автора проекту. Тобто ми видали містобудівні умови, що в межах існуючих стін вони мають право на надбудову. Міська рада не видавала дозвіл на будівництво, а лише містобудівні умови і обмеження».

Юліан Чаплінський також виправдовується: «Особисто я вважаю, що сучасна архітектура має право бути серед історичного ареалу, адже є багато будинків у різних стильових течіях, тому я не бачу підстав сучасним архітекторам Львова не мати права відповідати своєму часу».

Про це поінформували сьогодні, 24 липня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

16:13 4 грудня 2021 р.

Блогер з Чернівців вважає себе невинним у раптовій смерті директора Будинку вчених у Львові (відео)

Блогер з Чернівців Олександр Заліско 3 грудня опублікував два відеоролики, де коментує ситуацію навколо смерті директора Будинку вчених у Львові.

Рубрика: Ситуації

14:28 4 грудня 2021 р.

Невакцинованого директора школи на Львівщині відсторонили від посади: він подав до суду

Директор Турківської загальноосвітньої школи, колишній міський голова Турки Геннадій Когут хоче довести у суді, що вакцинація від коронавірусу - добровільна, а не примусова. І прокоментував телевізійний сюжет про нього.

Рубрика: Ситуації

13:47 4 грудня 2021 р.

Пожежа у брюховицькому костелі сталася через зварювальні роботи (фото)

Вчора, 3 грудня, спалахнула пожежа у римо-католицькому храмі святої Терези від Дитятка Ісуса. Її вдалося загасити. Пожежа розпочалася під час час зварювальних робіт, зокрема від займання пінопласту.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу