Власники МАФів відмовляються звільняти територію біля ЦУМу у Львові

19:07 19 лютого 2024 р.

Фото до новини

8 самовільно встановлених павільйонів на вул. В. Великого, 59 Б за рішенням виконкому мали знести. Проте замість добровільного демонтажу, підприємці звернулись до суду.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

Тепер місто відстоює знесення незаконних споруд у суді, але допоки процес триває? МАФи й далі працюватимуть.

За інформацією департаменту містобудування Львівської міськради, у Львові тривають демонтажі тимчасових споруд, що стоять на комунальній землі без жодних потрібних для цього дозволів. Проте не завжди підприємці готові демонтовувати МАФи добровільно.

Так у Львові виявили відразу вісім тимчасових споруд, розміщених на вул. В. Великого, 59Б без жодних на те правових підстав. Підприємці користуються комунальною землею і не платять місту.

Як повідомили в департаменті містобудування Львівської міськради, ще у 2003 році ТзОВ «Біля універмагу» отримало в сервітутне користування 0,54 га міської землі на вул. Княгині Ольги, 106 для обслуговування ринку. П’ять років підприємці платили за орендну. Згодом офіційно адресу в договорі змінили, але договір про користування землею не продовжили.

Читайте також: У Львові більшості МАФів дозволили працювати. Меншість обурилась і хоче палити шини

«Минулого року працівники управління держконтролю за використанням і охороною земель провели обстеження всієї цієї території навколо, так званого, “нового ЦУМу”. Вони з’ясували, що ці вісім павільйонів стоять на комунальній землі самовільно, безпідставно і без жодних дозвільних документів», – кажуть у департаменті містобудування Львівської міської ради.

Франківська районна адміністрація звернулася до виконавчого комітету – і той наприкінці грудня прийняв рішення про демонтаж незаконних МАФів. Звичайно, підприємцям дали змогу зробити це добровільно. Але вони такою нагодою не скористались і пішли до суду.

Поки рішення Львівського окружного адміністративного суду щодо самовільних павільйонів ще нема і невідомо, коли буде. Але в середині лютого суд прийняв рішення про забезпечення позову.

«Таке рішення суду означає, що поки справу розглядатимуть у суді, що може тривати місяцями, МАФи і далі незаконно займатимуть комунальну землю. Адже, як пише суддя у своїй ухвалі, «суд дійшов висновку про наявність об’єктивних обставин» для забезпечення позову», – додають у департаменті містобудування міста.

Львівська міська рада буде активно відстоювати свою позицію в суді. Підприємцям нагадують, що закон не має вибіркової сили і бізнес має працювати однаково на законних підставах у місті.

Нагадаємо, сесія Львівської міськради ухвалила — дозволити власникам малих архітектурних споруд працювати до кінця 2023 року, а після проведення інвентаризації вони матимуть можливість пролонгувати дію ліцензії ще на два роки.За таке рішення проголосували 36 депутатів ЛМР. 

Раніше МАФам дозволяли працювати до кінця воєнного стану, розповіла Марія Марущак, голова ГО “Самопоміч-ФОП”.  

Читайте такожНа Львівщині закидали яйцями і фаєрами МАФи ТМ Кулиничі (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів