Власників майна смс попереджатимуть про рейдерство

16:00 12 серпня 2016 р.

Фото до новини

Власники бізнесу та майна отримуватимуть смс-повідомлення, якщо хтось захоче в них забрати власність.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це під час прес-конференції на тему:
«Як змінюється система юстиції в Україні? Результати ключових реформ у сфері юстиції», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступника начальника головного територіального управління юстиції у Львівській області з питань державної реєстрації Оксани Куманської-Нор.

- Якщо у державному реєстрі відбулися зміни із майном юридичної чи фізичної особи, буде надходити смс-повідомлення. І власники зможуть швидко реагувати. Якщо ці дії відбулися без їхньої згоди, - говорить вона.

Ще вона повідомила, що Мінюст планує повернути паперові свідоцтва власності.

- Зараз їх немає, державні реєстратори не видають. Але якщо громадяни звернуться, то вони їх отримають, - каже Оксана Куманська-Нор.

Крім того, вочевидь, не виправдала себе ідея екстериторіальності реєстрації бізнесу чи нерухомості в будь-якому населеному пункті України, без прив’язки до місця проживання.

- Планується звуження дії з прив’язкою до конкретної області. Це робиться, щоби унеможливити і звести рейдерство до нуля, - розповідає вона про майбутні нововведення.

Заступник начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області з питань державної реєстрації нагадала, що з 1 травня цього року реєстрація бізнесу та нерухомого майна відбувається в районних державних адміністраціях, в радах міст обласного значення та в селах і селищах.  До 1 травня державних реєстраторів було 64. Зараз – 550

За її словами, якщо громадяни незадоволені роботою державного реєстратора, вони можуть поскаржитися до комісії на дії державних реєстраторів. Такі комісії працюють при головному територіальному управлінні юстиції і при Мінюсті.

- До Мінюсту можна поскаржитися, якщо державний реєстратор прийняв позитивне рішення про реєстрацію права власності. До головного територіального управління можна скаржитися, якщо державний реєстратор відмовив зареєструвати бізнес чи нерухомість, - пояснює чиновниця.

За її словами, з травня до головного управління вже звернулося 20 громадян зі скаргами. І з них шість – задоволено. А до Мінюсту – 900. І з них близько 300 задоволено.

- Якщо колись громадяни мусили звертатися до суду і розгляд затягувався на роки, то зараз ці скарги розглядають упродовж двох тижнів, - каже вона.


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів