Віце-прем’єр запевнив, що відходи зі Львова вивозять на всі полігони області

11:52 5 липня 2017 р.

За словами Геннадія Зубка, для вивезення твердих побутових відходів зі Львова задіяні всі перевізники і полігони на території області».

Віце-прем’єр і міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко запевнив в ефірі телевізійного «5 каналу»: «Львів'янам дійсно потрібно було допомогти, громада – дуже європейська. Кількість сміття, яке було накопичене, –6,5 тонн на сміттєвих майданчиках, 463 – у Львові. Причому сміття було нерівномірно по місту, Галицький і Личаківський район були очищені, а Шевченківський і Франківський були навпаки засмічені. Зараз практично 73% сміттєвих майданчиків очищено».

Віце-прем’єр-міністр додав: «Львів генерує сміття щоденно, тому термін вивезення продовжений. Потрібно дати належне голові ЛОДА, який організував роботу по вивезенню твердих побутових відходів: задіяні всі перевізники, всі полігони, які є на території області. Робота ведеться цілодобово. І сьогодні львів’яни можуть оцінити, як змінюється ситуація в кращу сторону саме в їхньому місті».

Геннадій Зубко нагадав: «Львівська міська рада проголосувала за передачу функцій обласній владі щодо утилізації сміття. Це перший такий випадок з 1998 року. Але питання не тільки у вивезенні сміття, питання - у створенні полігону для будівництва нової генерації тепла і електроенергії за рахунок спалювання сміття. Земля є і в області, і в сусідніх містах, розташованих навколо Львова, і у самому місті. Це, наприклад, ТЕЦ-2 у Львові, яка має 120 га, що більш ніж достатньо для того, щоб розмістити сміттєспалювальний завод, який буде відповідати європейським нормам. І саме над цим проектом зараз працює обласна рада».

Віце-прем’єр наголосив: «Львову потрібно знайти шляхи, що стосуються укладання довгострокових договорів. Будь-якому інвестору потрібно чітко зрозуміти, як будуть повертатися інвестиції, або кошти, які будуть вкладені банком. А це можливо за рахунок укладення довгострокових договорів, коли сміття буде не тільки постачатися, а й оплачуватися для його утилізації. Тому наразі ведеться робота в двох напрямках. Перший – це підготовча робоча, другий – ЄІБ має львівський проект в своєму шорт-листі, і ми зараз очікуємо останнього steeringcommittee, який би підтвердив участь цього проекту і інвестиції з ЄІБ».

Ще один шлях вирішення сміттєвої проблеми у Львові віце-прем’єр-міністр вбачає у залученні інвестицій. Позитивним прикладом є Дніпропетровська і Миколаївська область, коли приходить інвестор, якому потрібні тільки довгострокові договори, аби він міг побудувати генерацію саме тепла і електроенергії.

Про це повідомили сьогодні, 5 липня, на «Урядовому порталі».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу