Військовослужбові у Львові «сидітимуть на губі»

15:42 7 квітня 2015 р.

Фото до новини

На вулиці Городоцькій у Львові відновлять приміщення гаупвахти. Це приміщення, так званих, казарм Фердинанда.

Про це сьогодні, 7 квітня, під час дискусії у Львывському прес-клубі на тему «Військовий патруль на Львівщині: права, обов’язки і координація дій із правоохоронними та громадськими структурами» повідомив заступник начальника Західного територіального управління військової служби правопорядку ЗСУ, підполковник Федір Федчик.

- На сьогодні у Львові є одна кімната, де одночасно можуть перебувати два-три порушники-військові.

Після відновлення гаупвахти, там одночасно зможуть утримувати до 20 осіб, - каже він.
За його словами, військові патрулі працювали завжди. Тільки їх робота в мирний час була не надто помітною хоча б тому, що й військових було не дуже багато.  Зараз у Львові у вихідний день, коли військовослужбовців відпускають у звільнення, працює три патрулі, до яких входять три особи – офіцер та два солдати.

- Але в зв’язку з тією ситуацією, яка зараз є в державі, в зв’язку з тим, що велика кількість особового складу залучається до виконання завдань в зоні АТО, то кількість тих патрулів буде збільшено. Зараз створений цілий спеціальний відділ у Львові, куди призвали у березні понад сто осіб особового складу для організації служби у військових патрулях, - каже підполковник Федір Федчик.
За його словами, майбутні працівники військових патрулів зараз проходять навчання та перепідготовку на полігоні у Старичах. Активно вони почнуть працювати наприкінці квітня.

- Ці люди, які працюватимуть у військових патрулях – серйозні люди.  Вони мають вищу освіту, певний життєвий досвід, вік 30-35 років. Вони проходять основи військової комунікації та психології. Тому що треба вміти говорити з військовими, - каже він.

Перевіряти військовий патруль має право тільки військовий.
- Якщо раптом виявиться, що ця особа не має ніякого стосунку до військових, то вона буде передана міліції.

За його словами, зараз є досить велика проблема з тим, що у військових строях ходять ті, хто ніякого стосунку до військової служби немає. Також учасники дискусії нагадали минулорічні події в Криму, коли раптом з’явилися особи у військовій формі без шевронів. І тоді їх перевіряти та затримувати не було ніяк законних підстав. 
Що стосується злочинів, за які можуть затримати, то зараз внесені зміни до ККУ в частині військових злочинів

- Підвищується відповідальність військовослужбовців за злочини, скоєні у особливий період. Та внесені зміни щодо адміністративних правопорушень.  Наприклад, вживання спиртних напоїв, суперечка, не виконання наказу. Якщо раніше притягували до дисциплінарної відповідальності, то зараз, за рішенням суду, який у діях військовослужбовця побачив тяжкість того правопорушення, будуть вживати запобіжні заходи – утримання на гаубвахті до 10 діб. Але – тільки за рішенням суду, - каже Федір Федчик.

За його словами, якщо порушення військовослужбовця не важкі, то патруль може його затримати до трьох діб.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів