Військові комісари на Львівщині доповіли про значне пожвавлення на призовних комісіях

18:00 6 листопада 2017 р.

Фото до новини


Фото: mil.gov.ua

Львівський обласний військовий комісар Олександр Тіщенко запевнив: «Багато юнаків зрозуміли, що не варто порушувати закон, переховуватися і постійно переживати, що їх знайдуть, а самостійно прийшли для встановлення їх придатності до служби».

Львівський обласний військовий комісар Олександр Тіщенко повідомив під час брифінгу в понеділок: «3 листопада 2017 року Патрульною поліцією Львова проводилась операція «Еміфгрант». Зокрема, під час перевірки документів було виявлено й 12 призовників, які ухиляються від призову на строкову військову службу. Представниками районних військових комісаріатів міста Львова, в присутності патрульних, було вручено повістки ухильникам про їх виклик на районні призовні комісії».

Львівський обласний військовий комісар Олександр Тіщенко наголосив під час брифінгу: «При цьому ніхто ніким не затримувався і не супроводжувався, після отримання повістки ухильники поверталися далі відпочивати. Жодних законодавчих актів представниками районних військових комісаріатів порушено не було. Жодної скарги від оповіщених осіб нікуди не надходили.

Олександр Тіщенко розповів також: «Упродовж  останнього місяця понад 700 солдатів строкової служби, які родом з Львівщини, відслужили встановлений термін та звільнилися в запас. Зараз стають на облік військовозобов’язаних. Паралельно відбувається призов громадян на строкову військову службу».

Львівський обласний військовий комісар зазначив також: «Солдати-строковики дуже потрібні сьогодні війську. Найперше, їх призивають для опанування військовою професією. По-друге, експлуатація та обслуговування бойової техніки і озброєння, вартова служба у місцях постійної дислокації військових частин дає можливість іншим військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, виконувати свої обов’язки в районі проведення АТО.

Олександр Тіщенко запевнив також: «Держава створила усі умови для комфортного проходження строкової військової служби. Передусім, якщо юнак офіційно працював, отримував заробітну плату, то усе це за ним зберігається. Окрім цього, при безпосередньому відправленні у військо – кожному солдату виплачується одноразова матеріальна допомога у сумі 3200 гривень.Відповідальність за призов несуть обласна та районні державні адміністрації, місцеві органи самоврядування».

Львівський обласний військовий комісар стверджував також: «У нас добре налагоджена робота та взаємодія з ними. Я окремо хочу відзначити та подякувати голові Львівської обласної державної адміністрації за всебічну підтримку. Станом на листопад 2017 року підлягало відправці до Збройних Сил України та інших військових формувань понад 430 чоловік, що становить близько 60%, залишилось відправити близько 300 чоловік. Команди призовників на обласному збірному пункті сформовано вчасно та якісно, зривів відправок команд не відбулось. Про усі заходи військового комісаріату ми активно і своєчасно інформуємо громадськість у ЗМІ та соціальних мережах. Маємо багато районів, де юнаки самостійно приходять до військових комісаріатів з проханням призвати їх до війська. Зокрема, добре йдуть справи з призовом на строкову військову службу у Дрогобицько-Бориславському ОРВК, Радехівському, Буському та Миколаївському РВК. Але на жаль, є райони де призов йде ускладнено».

Олександр Тіщенко також наголосив: «Є закон і мусить бути соціальна справедливість. Чому хтось дозволяє собі думати, що він хитріший від когось іншого і йому служити не варто, адже за нього відслужить інший». Тому, по завершенню осіннього призову на строкову військову службу військовий комісар пообіцяв, що списки громадян, які ухиляються від військової служби будуть відкритими для громадськості».

Львівський обласний військовий комісар також запевнив: «Сьогодні зранку під час розмови з районними військовими комісарами мені доповіли про значне пожвавлення на призовних районних комісіях. Багато юнаків зрозуміли, що не варто порушувати закон, переховуватися і постійно переживати, що їх знайдуть, а самостійно прийшли для встановлення їх придатності до служби».

Про це повідомили сьогодні, 6 листопада, в прес-службі міністерства оборони України, де також нагадали: «Згідно чинного законодавства за проведення заходів з призову відповідають місцеві органи влади. Згідно частини 8 статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строки, зазначені в повістці; у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного указом Президента України. Відповідно до пункту 3 статті 38 Закону органи Національної поліції у встановленому законом порядку зобов’язані за зверненнями військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, проводити розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку, а також надсилати у двотижневий строк до військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, відомості про випадки виявлення громадян, які не перебувають, проте повинні перебувати на військовому обліку».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів