Відведена під сміттєзвалище ділянка на Яворівщині є непридатною, – експерт

18:00 1 лютого 2017 р.

Заступник керівника науково-експертної групи Юрій Зима попередив, що розміщення полігону твердих побутових відходів на території колишніх гірничо-хімічних підприємств може спричинити різко негативний вплив на місцеве водне та геологічне середовище, повітря та ґрунти, рослинний та тваринний світ.

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 1 лютого: «Земельна ділянка на території колишніх гірничо-хімічних підприємств Яворівської «Сірки», нещодавно передана Львову за урядовим дорученням, є непридатною для будівництва будь-яких об’єктів поводження з відходами. Відповідний попередній висновок науково-експертної групи сьогодні, 1 лютого, озвучив заступник її керівника та кандидат технічних наук Юрій Зима».

За словами науковця, такий висновок зроблено на підставі поверхневого просторового обстеження, згідно з яким на пропонованій території існує велика небезпека карстових проваль. Окрім того, поруч знаходяться великий орнітологічний заказник, санаторій та заповідник європейського значення, а відстань до найближчого водосховища є майже на один кілометр меншою, аніж повинна бути.

Важливою є також наявність відповідного рівня технічної культури, якого Україна наразі не досягла, тож такий об’єкт поводження з твердих побутових відходів на цій території може спричинити різко негативний вплив на місцеве водне та геологічне середовище, повітря та ґрунти, рослинний та тваринний світ. Усі ці чинники ставлять заборону на будівництво будь-якого сміттєпереробного комплексу на вказаній земельній ділянці.

Юрій Зима підкреслив: «Є так звана обов’язкова складова будь-якого будівельного проекту – це оцінка впливу на навколишнє середовище. І тут є низка порушень. Власне, за такими первинними ознаками я роблю негативний попередній висновок. Учора у Львові відбулося перше засідання науково-експертної групи, і більшість її учасників підтримала такі мої суб’єктивні судження. Відтак, будь-який проектант, який, після отримання висновків, візьме на себе сміливість розробити щодо цієї ділянки проект, потерпить фіаско. Він навіть не дійде до етапу будівництва». 

«Відповідна робоча група, створена розпорядженням міського голови для обстеження ділянки з точки зору придатності її для облаштування нового полігону твердих побутових відходів, працюватиме до 13 лютого. Опісля вона повинна озвучити кінцеве рішення», – повідомили також сьогодні, 1 лютого, в прес-службі Львівської міськради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини