Відсьогодні чиновники не мають права вимагати паперових довідок (оновлено: відео) | Новини Львова

Відсьогодні чиновники не мають права вимагати паперових довідок (оновлено: відео)

15:40 1 жовтня 2015 р.

  • 0


Фото: publicist.in.ua

В Україні розпочалася «довідкова революція».

Зі сьогоднішнього дня в Україні починається довідкова революція: для всіх держструктур відкрили перші два держреєстри – Єдиний держреєстр юросіб і фізосіб-підприємців та Держреєстр речових прав на нерухоме майно. Тобто тепер, якщо якомусь чиновнику знадобиться виписка, що ви дійсно підприємець і числитеся в реєстрі або володієте тією або іншою нерухомістю, він не зможе просити вас принести йому довідку – він сам перевірить всю необхідну інформацію в електронному вигляді.

Як уточнили у Мін'юсті, впродовж 2015-2016 років чиновникам відкриють ще кілька реєстрів.Їх перелік уточнюється. У Мін'юсті пояснюють також: єдиний механізм отримання інформації стосується органів держвлади, місцевого самоврядування, МВС, прокуратури. СБУ, ДФС.

«Такого роду доступ дозволить посадовим особам самостійно отримувати інформацію і не вимагати від відвідувачів довідок, виписок та інших документів на паперових носіях», – пояснила нам директор Департаменту цивільного, фінансового та земельного законодавства Олена Ференс.

Щоправда, з 1 жовтня нововведення почне діяти тільки там, де вже укладено договір з ДП «Інформаційний центр». У міністерстві визнають, що його уклали не всі органи влади, але обіцяють, що зобов'яжуть їх це зробити найближчим часом.

Полегшало мало. Втім, на думку юристів, нововведення ненабагато полегшить життя громадянам: черги зникнуть не відразу, а до райцентрів новинка дійде в кращому разі через рік.

«Залишилися закритими інші затребувані реєстри: про сімейний стан (неодружений, одружений/заміжня, в розлученні, помер), а також чи не судимий, чи не знаходиться під слідством, чи платить аліменти, чи видавав довіреності, чи складав заповіт і чи не анульовані вони тощо», – зауважив юрист Володимир Столітній. – До того ж, це торкнеться тільки держструктур, приватні організації як і раніше будуть вимагати довідки. Наприклад, при оформленні пільг на ЖКП, потрібна з жеку форма №3 про склад сім'ї. Ця вимога збережеться».

Юрист Тетяна Юхимська стверджує, що при подачі юрособою чи фізособою-підприємцем позову до госпсуду тепер не потрібна виписка з реєстру підприємців, як було раніше. Також вона не потрібна, якщо мама-підприємець оформляє допомогу при народженні дитини, у Мінсоцполітики підтвердження отримають самі.

«Але треба відкривати доступ, насамперед, до реєстру цивільного стану, – зазначила Юхимська. – Наприклад, при оформленні тієї ж допомоги на дитину зараз потрібні копії свідоцтва про шлюб, про народження малюка. Все це теж владі треба брати з реєстру, а не ганяти людей за папірцями, тоді можна говорити про реальну «довідкову революцію».

Про це повідомили сьогодні, 1 жовтня, в київському часописі «Сегодня».

Як інформував «ЩЛ», чиновникам Львівщини заборонили вимагати паперові довідки.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:03 13 липня 2020 р.

Відновити роботу дошкільних навчальних закладів, - Львівська область

На позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення частково послабити карантинні обмеження в області.

Рубрика: Ситуації

12:12 13 липня 2020 р.

У Львові готові до відкриття дитсадки

Упродовж минулого тижня фахівці управління освіти Львівської міської ради перевіряли готовність садочків до відкриття. За цей час перевірено 102 садки та 9 освітніх закладів з дошкільним відділенням. Якщо комісія з питань ТЕБ і НС надасть дозвіл на відкриття садочків, то всі ці заклади зможуть безпечно приймати дітей.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу