В укритті у Львові двері відчинятимуться автоматично (відео)

15:45 14 лютого 2024 р.

Фото до новини

У Львові на вулиці Теліги, що у Личаківському районі, відновили укриття для понад ста людей.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

Тут провели сучасні комунікації та встановили спеціальну систему автоматичного відкриття дверей, облаштували різні зони для комфортного перебування. У разі тривоги тут може поміститись до 110 людей.

«Ми маємо у Львові тисячі укриттів, і важливо, щоб вони всі були в належному стані. Це укриття є хорошим прикладом, як має виглядати класичне укриття. Вклали міські кошти, навели порядок, і діти, які тут поруч навчаються, можуть приходити. Тут атмосфера достатньо приємна, є запас води, є туалет і все необхідне. Також є ідея, щоб тут були шахи для дітей», - зазначив на брифінгу Андрій Садовий, міський голова Львова.

Ремонтні роботи в укритті розпочали в листопаді минулого року. Як розповіла директорка Львівського комунального ремонтно-аварійного підприємства Ірина Мауль, в укритті повністю замінили всі комунікації – водопостачання і каналізування, зробили освітлення, встановили акумуляторні лампи, опалення та повністю нову вентиляцію, яка є притяжною і витяжною, що дозволяє очищати повітря і виконує додаткову функцію підігріву.

«Саме така система вентиляції є дуже хорошою і використовується для укриттів, які мають площу понад 100 квадратів. Відновили стіни та залили бетонну підлогу, постелили лінолеумне покриття, розмістили 4 санвузли. Фактично, більшість робіт у цьому укритті робилися заново. Ми залишили тільки ті стіни, які були, а підлогу, всі комунікації, все, що тут є, – робилося як на новому об’єкті будівництва», - додала Ірина Мауль. 

Читайте також: У львівських школах укриття переробляють на креативні простори

В укритті відремонтували входи-виходи, встановили систему автоматичного відкриття дверей під час тривоги, як це зробили раніше в укриттях на вулиці Городоцькій та Похилій. Також встановили додаткову систему оповіщення та датчики диму, що дає можливість раннього попередження про пожежу, щоб можна було безпечно евакуювати людей. Додатково в укритті зробили запаси бутельованої води.

У приміщенні облаштували різні зони і облаштували стилізованими картинами. Для дітей є дитячий куточок, де можна погратися та цікаво і з користю провести час, а для дорослих обладнали окремі функціональні зони та місця відпочинку, провели інтернет, Wi-Fi. Розробкою дизайну та оформленням укриття всередині займався відділ промоції Львівської міської ради. 

Загальна площа укриття – 122 кв. м. Вартість усіх ремонтних робіт склала понад 3,3 млн грн. Усі роботи провели в межах програми ремонту укриттів на 2022-2024 роки, яку ухвалили на сесії Львівської міської ради у грудні 2022 року.

«Це вже третя захисна споруда, яку ми відремонтували в межах програми. Раніше ми відкрили такі укриття в Галицькому районі, тоді — у Франківському, і тепер – у Личаківському районі. Наступними будуть укриття на вулиці Каліча Гора, де ремонти вже розпочалися, і також на вулиці Солодовій і на проспекті Шевченка, які найближчим часом також будуть взяті в роботу», - пояснила Наталія Алєксєєва, керуюча справами виконкому Львівської міської ради.

Нагадаємо, раніше у Львові відремонтували укриття на вулиці Городоцькій, що поблизу цирку, яке може помістити 300 людей: воно не діяло понад 60 років. Також відновили укриття на вулиці Похилій, і воно розраховане на 200 людей.

Зараз тривають роботи в укритті на вулиці Каліча Гора, 5: там уже демонтували вентиляційні труби та залили підлогу, майстри оббивають тиньк і вже планують робити освітлення. Водночас триває робоча група, яка розв'язуватиме питання із забудовником, що будує поруч і, таким чином, ускладнює доступ до укриття. Саме це укриття зможе помістити понад 200 людей в разі тривоги.

Нагадаємо, у Львові на вулиці Похилій, що у Франківському районі, відновили укриття, якому понад 50 років. А на вулиці Городоцькій, поблизу цирку, відновили укриття, яке не діяло 64 роки. Тут провели надсучасні комунікації та встановили спеціальну систему автоматичного відкриття дверей, облаштували різні зони. Його площа – 215 кв. м, і тут може поміститись до 300 людей.

Читайте також: 1400 укриттів нанесли на інтерактивну карту Львова, щоб рятуватися у надзвичайних ситуаціях (відео)

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів