В Україні створять банк українських шрифтів: замість Іжиця буде Volja

19:06 18 вересня 2023 р.

Фото до новини

В Україні планують запустити на державному рівні банк українських шрифтів, що стане одним з кроків з підтримки книговидання в Україні.

Про це повідомив в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв за результатами засідання Комітету Верховна Рада України з питань гуманітарної та інформаційної політики, який відбувся за участю представників сфери книговидання, пише Dailylviv.com

"Плануємо запустити на державному рівні банк українських шрифтів. ... Посилюємо підтримку книговидання та читання новими державними програмами, переходимо від російських до українських шрифтів", - зазначив він.

"В Україні давно діє заборона на використання російської мови в офіційному діловодстві, тож варто позбутися і російської системи гліфів", - написав Карандєєв у фейсбуці.

Як приклад він навів вилучення з обігу у роботі Верховної Ради російського шрифту "іжиця", яке триває вже сьогодні.

"Натомість будемо використовувати шрифт "Volja", який розробила українська шрифтова дизайнерка Марчела Можина на базі літерацій головного художника УПА Ніла Хасевича початку XX ст", - повідомив Карандєєв.

За його словами, також у ході засідання комітету було обговорено запровадження державної субсидії розповсюджувачам видавничої продукції на відшкодування витрат на оренду (суборенду) приміщень, що використовуються як спеціалізовані магазини для торгівлі книгами.

Відповідний законопроєкт №9568 був розроблений народними депутатами спільно з Міністерство культури та інформаційної політики України та представниками сфери книговидання.

Цей же законопроєкт передбачає видачу молоді сертифікатів на придбання книг. Така допомога буде доступна у застосунку "Дія" за аналогом "єПідтримки". Кошти цієї програми можуть бути використані виключно для придбання книжкових видань державною мовою.

У Києво-Могилянській академії заборонили мову СВОлоти

Російської мови не буде в Києві у комунальних закладах дошкільної та загальної середньої освіти

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів