В Україні може з'явитися нова спеціальність - фахівець зі супроводу ветерана

07:19 14 липня 2023 р.

Фото до новини

15 липня розпочинається друга хвиля прийняття заяв до конкурсного відбору кандидатів на посади помічників ветеранів.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповіла генеральна директорка Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінветеранів Світлана Березіна, пише Dailylviv.com.

Процес відбувається у межах пілотного проєкту із започаткування нового сервісу у громадах. Експеримент триватиме до кінця року у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській та Миколаївській областях. 

Процедура відбору кандидатів до корпусу помічників ветерана розбита на три етапи. Перший уже завершується, другий стартує 15 липня, за тиждень прийде час третього. Це зроблено для того, щоби всіх відібраних на конкурсній основі осіб одразу відправляли на фахове тритижневе навчання у центри ветеранського розвитку, що розпочнеться 1 серпня. Далі триватиме їхнє працевлаштування у сервісних офісах громад, що взяли участь у експерименті, та закріплення ветеранів за своїм помічником.

У межах «пілоту» розраховане максимальне навантаження на одного помічника ветерана становитиме ареал до 100 клієнтів. Проте Світлана Березіна зауважила, що цей показник корегуватиметься за результатами апробації й надалі у загальнодержавній моделі його зменшать або збільшать, оскільки в цій роботі дуже активно залучатимуть цифрові інструменти, які сприяють автоматизації і спрощенню офісного функціоналу.

Загалом, як повідомила Світлана Березіна, очікується залучення до реалізації проєкту 400 помічників. Проте, якщо вдасться заангажувати більшу кількість достойних кандидатів відповідно до результатів рейтингування, вони потраплять у резервний пул, який зможе взяти участь уже в загальнодержавному масштабуванні інституту помічника ветерана у 2024 році.

На майбутнє, як зазначила спікерка ефіру, є перспектива запровадження нової спеціальності «фахівець із супроводу ветерана» на вільному ринку праці. Тоді всі охочі зможуть вчитися у вишах і долучатися до такої діяльності, що значно розширить можливості громадян бути в епіцентрі процесу реінтеграції Захисників і Захисниць у цивільне життя, а також професійної допомоги родинам загиблих Героїв. 

Замінено 25 начальників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки

У держадміністраціях будуть утворені окремі структурні підрозділи з питань ветеранської політики

Статус УБД добровольцям надаватиме міжвідомча комісія Мінветеранів

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів