Усіх мобілізованих військових звільнено в запас, – Президент

09:40 2 листопада 2016 р.

Петро Порошенко запевнив, що відсьогодні жодного мобілізованого військового на фронті немає.

Президент Петро Порошенко прийняв доповідь міністра оборони України Степана Полторака та начальника Генерального штабу Збройних Сил України Віктора Муженка про завершення згідно з відповідним указом процесу звільнення в запас військовослужбовців в рамках шостої хвилі демобілізації. Начальник Генерального штабу доповів, що на сьогоднішній день повністю завершено процес демобілізації військовослужбовців шостої хвилі мобілізації, за виключенням тих, які проходять лікування або щодо яких проводиться службове розслідування.

Президент нагадав, що остання шоста хвиля демобілізації мала завершитись до початку листопада. Петро Порошенко запевнив: «Я, як Президент і Верховний Головнокомандувач, можу доповісти українському народові, що відсьогодні жодного мобілізованого на фронті, в зоні АТО немає. І Збройні Сили України повністю мають бути забезпечені добровольцями, воїнами-контрактниками, добре підготовленими, вмотивованими, навченими і забезпеченими».

Глава держави зазначив: «За два роки, що минули, мобілізація виконала надзвичайно важливу роль у забезпеченні обороноздатності нашої держави, а також в тому, щоб дати відсіч агресору, що напав на нашу країну в найбільш складні дні для української історії».

Петро Порошенко підкреслив: «За цей час українське військо пройшло велику відстань. Сьогодні ми маємо якісно нові Збройні Сили України».

Президент наголосив, що на фронті залишаються лише воїни-контрактники, добровольці, яких якісно підготували, навчили, провели відповідні тренування, в тому числі, і за участю наших іноземних партнерів. Глава держави зазначив, що станом на початок року понад 60 тисяч воїнів-контрактників записались до Збройних Сил, вдосконалено систему укладання контрактів, роботи військкоматів, навчальних центрів.

Петро Порошенко нагадав про доручення надати можливість командирам бригад комплектувати свої частини та заохочувати до служби в армії. Президент підкреслив: «Дуже важливо, що за рахунок демобілізованих, особливо тих, хто найкраще себе проявив в лавах Збройних Сил, формується більш ніж 100 тисяч резерв першої черги. Все це стало можливим дякуючи Мінським угодам, які дозволили зупинити агресора і дали час на створення і підготовку Збройних Сил».

Своєю чергою, начальник Генерального штабу поінформував, що загальна чисельність контрактників, які були прийняті на службу в період 2014-2016 років, складає 90 тисяч військовослужбовців. А міністр оборони України Степан Полторак наголосив, що серед 60 тисяч контрактників – 12 тисяч військовослужбовців, які спочатку пройшли службу в армії в рамках мобілізації і потім залишились служити за контрактом.

«Майже 20% – це люди, які мають бойовий досвід», – запевнив міністр. Степан Полторак також доповів, що на виконання доручення Президента, всі військові шостої хвилі мобілізації, які отримали поранення під час виконання свого обов’язку, зараз отримують повне медичне обслуговування та необхідне лікування і по завершенні будуть звільнені у запас.

Про це повідомили сьогодні, 2 листопада, на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини