Уряд спростив отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого захисника

10:43 16 квітня 2024 р.

Фото до новини

Ухвалена ініціатива Мінветеранів щодо спрощеної процедури подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців і військовослужбовиць.

Про це повідомляє Кабінет Міністрів України, пише DailyLviv.com.

Відтепер статус можна буде отримати у 30-ти денний термін двома шляхами:

  • у паперовій формі — через ЦНАП незалежно від зареєстрованого місця проживання.
  • в електронній формі — через е-кабінет порталу Дія або єдиного державного реєстру ветеранів війни (наразі електронний продукт у розробці).

Крім заяви зі зазначенням відомостей, необхідних для надання статусу, по суті більше нічого не потрібно.

Електронний формат подачі заяви на встановлення статусів ще доопрацьовується Мінветеранів спільно з Міністерством з питань цифрової трансформації. Технічна можливість отримання статусів «в один клік» з’явиться найближчим часом.

На першому етапі е-заява буде доступна для військовослужбовців сектору безпеки та оборони (ЗСУ, Нацгвардія, ДПСУ, Нацполіція, СБУ, СЗР), які отримали інвалідність внаслідок бойових дій, а також сімей загиблих захисників і захисниць цих категорій.

У Кабміні додали, що процедура звернення через ЦНАП вже діє для всіх категорій, зокрема для захисників-добровольців з-поміж цивільних осіб, представників волонтерських організацій та інших цивільних осіб, які стали на захист держави та отримали інвалідність внаслідок війни.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів