Українські миротворці повернулися з Ліберії до Львова

15:35 10 лютого 2018 р.


Фото: mil.gov.ua

До Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького прибули літаком з Республіки Ліберія 80 українських миротворців зі складу 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України, який упродовж 14 років виконував миротворчу Місію ООН.

Про це повідомили сьогодні, 10 лютого, в прес-службі міністерства оборони України, де також розповіли: «Зустріти українських авіаторів, які із гідністю закінчили миротворчу місію у далекій африканській країні, прибули начальник армійської авіації командування Сухопутних військ Збройних Сил України – полковник Ігор Яременко, начальник штабу й перший заступник командувача військ оперативного командування «Захід» – генерал-майор Валерій Залужний, рідні та близькі. Під час урочистого шикування у залі аеропорту полковник Ігор Яременко привітав українських миротворців із поверненням на рідну землю та успішним завершенням миротворчої місії у Республіці Ліберія. Він наголосив, що починаючи з 2004 року особовий склад 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України виконав безліч різноманітних завдань з підтримання миру у зруйнованій громадянською війною африканській країні».

«Українські миротворці із гідністю виконали усі складні завдання Місії ООН і стали свідками підняття країни з руїн і повернення її до нормального мирного життя. В урочистій обстановці генерал-майор Олег Залужний та полковник Ігор Яременко вручили відзнаки Міністерства оборони України, командування Сухопутних військ та цінні подарунки», – поінформували також в міністерстві оборони.

«Після завершення урочистостей військовослужбовці вирушили до місця проведення карантинних заходів – обов’язкової процедури після повернення з африканського континенту. Весь особовий склад упродовж тижня пройде медичне обстеження і вже після цього повернеться до своїх родин», – розповіли також в міністерстві оборони.

«Начальник штабу й перший заступник командира 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України – полковник Іван Бовкун – відзначив, що на урочистих заходах із закриття миротворчої Місії ООН в Ліберії був присутній новообраний президент країни Джордж Веа, який подякував українським вертолітникам за виконану місію і дав високу оцінку їхній діяльності. Як пояснив начальник армійської авіації, до України цього разу прибув основний контингент вертолітного загону», – повідомили також в міністерстві оборони.

«У Ліберії ще залишилися українські військовослужбовці на чолі із командиром – полковником Віталієм Панасюком, які залучені до процесу згортання місії. Найближчим часом вони мають організувати завантаження майна та техніки на авіаційний та морський транспорт і згорнути місію», – поінформували також в міністерстві оборони.

«Після виконання цього завдання вони повернуться в України. Таким чином миротворча Місія ООН 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України буде завершена. Відповідно до резолюції Ради безпеки ООН у квітні цього року завершується дія Мандату Місії ООН у Ліберії, тому усі військові та поліцейські підрозділи будуть виведені з країни», – розповіли також в міністерстві оборони.

«24 січня 2018 року український екіпаж гелікоптера Мі-8 виконав крайній політ над містом Монровія. Так завершилась одна з найбільш довготривалих миротворчих місій Збройних Сил України», – повідомили також в міністерстві оборони.

«Український контингент 56-го окремого вертолітного загону ЗС України завдання Місії ООН в Республіці Ліберія виконував, починаючи з 2004 року. Загальна чисельність особового складу загону була близько 300 чоловік. На озброєнні контингенту перебували 8 вертольотів Мі-8 та 3 вертольоти мі-24. Останніми роками чисельність особового складу та авіаційної техніки загону зменшувалась», – поінформували також в міністерстві оборони.

«У Ліберії українські миротворці виконували завдання з авіаційної підтримки наземних військ Місії ООН, патрулювання та охорони кордонів Ліберії із сусідніми державами, перевезення вантажів, доставки у віддалені та важкодоступні куточки країни продовольства та ліків, евакуації хворих, брали участь у пошуково-рятувальних операціях тощо. Загалом за весь час Місії ООН в Ліберії у складі загону завдання виконували понад 5000 українських військовослужбовців», – розповіли також в міністерстві оборони.

«За весь час Місії ООН в Ліберії у складі загону завдання виконували понад 5000 українських військовослужбовців. Льотний склад провів у ліберійському небі понад 60 тис. годин, перевезено близько 250 тисячі пасажирів та більше 6,5 тисячі тонн майна тощо», – повідомили також в міністерстві оборони.

dailylviv.com

До теми

13:52 26 травня 2022 р.

На тимчасове проживання у Німеччину повезли дітей з Мелітополя через Львів

Сьогодні діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування з м. Мелітополь Запорізької області у супроводі прийомних батьків і батьків-вихователів вирушили на тимчасове проживання у Німеччину.

Рубрика: Ситуації

12:32 26 травня 2022 р.

На Львівщині активізувалися змії: як допомогти

Учора, 25 травня, у Львівську обласну клінічну лікарню з діагнозом укус змії, госпіталізували жінку 1941 року народження, жительку с. Боринечі Стрийського району. Стан потерпілої – середньої важкості.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу