Україна втратила шанс знищити десятки російських Су-34

08:57 6 серпня 2024 р.

Через заборону США застосовувати далекобійну зброю по РФ українські воїни не змогли ним скористатися, а тому втратили шанс одночасно знищити десятки російських літаків Су-34.

Тепер стало занадто пізно. Про це повідомляє Forbes, пише DailyLviv.com.

Як зазначає видання, протягом кількох місяців Україна просила іноземних союзників дозволити використовувати потужні балістичні ракети – для нанесення ударів по російських військових літаках, що паркуються на аеродромах у Росії недалеко від кордону.

Оскільки союзники відмовлялися, Україна посилила свої атаки на найбільш вразливі російські аеродроми, застосовуючи власну зброю. Так, у суботу українські безпілотники завдали удару по авіабазі в Морозовську на півдні Росії, за 200 миль від лінії фронту, знищивши винищувач-бомбардувальник Су-34 ВПС Росії і склад боєприпасів та пошкодивши ще два Су-34.

Завдаючи ударів по аеродромах поблизу російсько-українського кордону, Україна сподівається знищити винищувачі-бомбардувальники Су-34, оскільки КАБи стали вирішальним фактором практично всіх недавніх перемог Росії на всій лінії фронту.

Однак, як зазначає видання, подібні нальоти стає дедалі важче проводити, оскільки росіяни перекидають свої військові літаки на менш уразливі бази.

«Рідкісна можливість завдати серйозного удару по інфраструктурі КАБ випала цього літа, коли 47-й гвардійський бомбардувальний авіаційний полк ВПС Росії припаркував десятки Су-34 з приблизно 100 наявних на озброєнні на відкритій авіабазі Воронеж-Мальшево на півдні Росії за 100 миль від кордону з Україною», – йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, Воронеж-Мальшево – досить добре захищена база, тому українці попросили дозволу випустити по ній ракети Atacms, які практично неможливо перехопити. Але адміністрація президента США Джо Байдена відповіла відмовою.

Самі ж росіяни, спостерігаючи за переговорами з приводу Atacms, ухвалили рідкісне для них упереджувальне рішення вивести Су-34 з воронезького Мальшево та інших прикордонних аеродромів.

«Сьогодні багато Су-34 перебувають на базах за сотні миль від кордону. Вони не невразливі для українських безпілотників - найдальші моделі літають на відстані понад 1 000 миль. Але вони захищені від більшості українських безпілотників, а також від ATACMS, найпотужніші з яких мають дальність лише 190 миль. Якщо Білий дім коли-небудь дасть дозвіл на нальоти ATACMS на російські бази, може бути вже занадто пізно. Найцінніші цілі можуть опинитися занадто далеко» – зазначає Forbes.

Звичайно, деякі Су-34, а також деякі запаси бомб КАБ, залишаються на прикордонних аеродромах, таких як Морозівськ. Але щоб припинити кампанію бомбардувань, Україні потрібно знищити десятки Су-34, а не один або кілька. А більш розумна передислокація російських військ робить це завдання дедалі складнішим, підсумовує видання.

Нагадаємо, ГУР Міноборони України підтвердило знищення Су-34 та складу бойового комплекту під час вибухів на аеродромі «Морозовськ» у РФ. Дані космічної розвідки свідчать – внаслідок вогневого ураження військового аеродрому держави-агресора Росії «Морозовськ» у ростовській області 3 серпня 2024 року знищено винищувач-бомбардувальник Су-34.

DailyLviv.com

Графік погодинних відключень на 12 січня скоригували пізно ввечері

Президентка Молдови Майя Санду заявила, що підтримала б обʼєднання Молдови та Румунії

Запроваджуємо доплати енергетикам. В уряді прийняли рішення

Хочуть скористатися холодом. Росіяни готують новий масований удар, – Зеленський

Графік відключень світла на Львівщині 13 січня. Майже пів доби без електроенергії

13 січня за наказом Укренерго відключатимуть світло у всіх областях

Мешканців Львівщини закликають подбати про запас води, зарядні пристрої та теплі речі

Засудили курсанта, який давав координати об'єктів ВПК для фсб

Дмитро Журавський. Боронив Батьківщину у складі 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади

Як Уряд відключив лікарні, котельні та тролейбуси від пріоритетного електропостачання

У Львові діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, отримали 13 квартир

Покарав за доньку. У Львові знайшли батька дівчинки, який напав на 11-річного школяра

Чоловік напав на школяра у Львові, коли той возився на санчатах

У Львові збудовано більше як 20 базових станцій 5G

Лише ті ветерани з інвалідністю отримають компенсацію, які зареєстрували переобладнане авто після 1 січня 2026 року

Хорова капела «Дударик» оголосила про додатковий різдвяний виступ на біс у Львові

Розриває труби та радіатори в квартирах

У Львівському перинатальному центрі немовлят вакцинують по-новому

ЛМР добре заробила на оренді землі

13 січня на Львівщині буде сніг та до 18° морозу вночі

Тривалість відключень на Львівщині сьогодні збільшилася. Новий графік

Відлига з сюрпризами. На Львівщині з 15 січня сніг перейде у дощ, спричинивши ожеледь та тумани

Будинок згорів дотла. На Львівщині під завалами даху виявили загиблого власника

Енергосистема у надскладних умовах. У Держенергонагляді пояснили причини аварійних відключень у регіонах

Колишній майор поліції зі Слов’янська у Польщі врятував двох сестричок, які провалилися під лід

У Польщі в аеропорту затримали українку з написом «бомба» на чолі

$6700 за право виховувати власну дитину. На Львівщині судитимуть адвокатку та посадовця міськради

У Львові вперше в Україні запустили 5G

Одягнув маску та каску. Деталі нападу школяра на вчительку історії в Києві

Незаконна вирубка на 10 млн. Судитимуть екскерівника філії Рава-Руського лісового господарства

Трибунал для Путіна та зміна режиму в РФ. Карл фон Габсбург назвав головні цілі Європи у війні

Знеструмлення через обстріли та негоду. У регіонах діють аварійні та погодинні графіки відключень

На горі Парашка заблукав юнак з Харкова

На Львівщині - ріст захворюваності на грип та ГРВІ

Одна людина загинула, п’ятеро - в лікарні. Наслідки ДТП на Львівщині

ДПСУ попереджає про черги у двох пунктах пропуску на Львівщині. Дані станом на ранок 12 січня

У київській школі учень з ножем напав на вчительку та однокласника

До розчищання міста від снігу ЛМР долучила інспекторів з паркування, контролерів і профтехів

Росія знову вдарила по залізниці. Поїзди курсують з затримками

Європа планує посилити військову присутність на Гренландії на тлі заяв Трампа