У Трускавці помер довгожитель-пожежник

12:07 24 січня 2020 р.

Обірвалося життя 102-річного трускавчанина-довгожителя Павла Латиша.

Про це пишуть "Джерела Трускавця".

На 102-му році життя відійшов у вічність Павло Латиш, колишній керівник 4-ї пожежної частини Трускавця, який присвятив цій справі 40 років.

Уродженець Чернігівської області у 1937 році закінчив агроекономічний технікум. Далі була війна. У 1946 році де­мобілізувався з армії та одружився. Батьки дружини запросили подружжя Латишів в Трускавець, куди ті приїхали та оселилися тут у вересні 1947 року. У той час старший брат дружини працював у щойно сформованій  пожежній частині міста і запропонував туди влаштуватися Павлу Латишу. Павло Корнійович  погодився і працював спершу начальником караулу, а потім інструктором з профілактики. 

У 1949 році Павлу Латишу пропонують тимчасово стати начальником пожежної команди. І з цього часу пан Латиш очолив пожежний склад рятувальників  на  довгих 30 років. У 1964 році закінчує в Івано-Франківську школу середнього ке­рів­ного складу пожежної охорони.

У роки зародження рятувальної служби в Трускавці пожежна частина була розташована на вулиці Джерельній. У колишній стодолі тримали дві пожежні машини, а воду носи­ли власноруч за сто метрів. Павло Латиш, очо­ливши пожежну служ­бу, підводить до час­тини водопровід та фактично курує будівництво нового приміщення для вогнеборців. У 1959 році пожежна частина Трускавця переїхала в будівлю на Бориславській, 20, де розташована й досі. 

У  пожежній частині спочатку в Трускавці, а згодом і у Львові  пропрацював син Павла Латиша, а донька Майя понад 13 років віддала диспетчерській роботі.

dailylviv.com

До теми

18:23 24 листопада 2020 р.

За вихідні в області поліція склала 40 протоколів через відсутність маски

У суботу, 21 листопада, вступив у дію закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Згідно з ним заборонено перебувати у громадських місцях без маски.

Рубрика: Ситуації

17:22 24 листопада 2020 р.

Рух на українсько-польському кордоні поступово відновлюється

Східні сусіди знову приїжджають до Польщі. Ті, хто не може зробити це законно, знайшли нові шляхи в’їзду на територію Республіки Польща. Попри те, що пандемія – у розпалі і діють пов’язані з нею обмеження, прагматичні громадяни України подолали свої побоювання, – пише видання «Dziennik Gazeta Prawna».

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу