У судах тепер будуть прес-секретарі та перекладачі зі суддівської мови на зрозумілу

21:55 11 жовтня 2015 р.

Відтепер у всіх судах України мусить бути або прес-секретар, або уповноважений суддя-спікер, який зобов’язаний надавати всю інформацію ЗМІ.

Про це сьогодні, 11 жовтня, під час круглого столу на тему: «Взаємодія представників мас-медіа із судами. Сучасні моделі співпраці преси і судових установ у США та країнах Європи», який відбувся у Львівському прес-клубі, який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила заступник керівника проекту «Справедливе правосуддя» Наталія Петрова.

- У лютому 2015 року з’їзд суддів України схвалив Стратегію розвитку судової влади. І серед напрямків цієї стратегії є удосконалення комунікації судової гілки влади з громадянами та ЗМІ. І цей з’їзд зобов’язав у судах запровадити посади прес-секретарів або там, де мало суддів чи невеличкий суд, визначити суддів-спікерів, які би були уповноваженими спілкуватися зі ЗМІ, особливо у резонансних справах, - каже вона.

Вона нагадала, що зараз упроваджені нові правила роботи журналістів під час судових засідань.
- Зараз вже не треба писати листі, не треба нікого просити, нікому кланятися. Єдине, що треба бути вихованими людьми, прийти за 5-10 хвилин до початку, налаштувати камери, щоби не переривати процес, - каже вона.

Суддя Львівського окружного адміністративного суду, член ради судів Олександр Сасевич каже, що до відкритості суддів підштовхнув Майдан.

- Події Майдану показали, в тому числі, й проблеми судової гілки влади. Судова влада була консервативна і закрита. Ми це визнаємо. Ми знаємо, що коли ви, журналісти, зверталися до судді, вам казали: «Без коментарів, беріть рішення, читайте, там все написано». Сьогодні ми визнаємо, що це – помилка.  Тому на сьогодні рада суддів одним із найпріоритетніших напрямків своєї діяльності вважає покращення своєї комунікації, в  тому числі і зі ЗМІ. Всі рішення, які приймаються Радою суддів України, є опубліковані на сайті «Судова влада України» в розділі «Рада суддів», - каже він.

Також, за його словами, створений прес-центр судової влади.

- Ми його з нуля почали створювати. Є проблеми, в першу чергу, матеріальні. Але він працює. Один з перших вагомих результатів – висвітлення розвитку кримінальної справи щодо подій на Майдані. Всі журналісти могли прийти до суду, була організована окрема кімната, де вивели монітори. Такого раніше не було, - каже Олександр Сасевич.

Також він помітив, що журналістам та й іншим особам, які далекі від юриспруденції, важко розуміти юристів.
- Тому запроваджений новий інститут суддів-спікерів. Це перекладач з юридичної термінології на загальнодоступну мову, - каже суддя.

За словами Наталії Оленченко, головного спеціаліста прес-центру судової влади, якщо представники ЗМІ не зможуть отримати коментар чи пояснення від голови суду чи прес-секретаря на місці, наприклад у Львові, то вони можуть звернутися до Києва в прес-центр судової влади і там це питання допоможуть вирішити. 

- Також є можливість показувати судові засідання он-лайн в youtube. Представники громадських організацій або журналісти зможуть звернутися до прес-центру, повідомити, що буде розглядатися справа, яка, на їхню думку, матиме значення для України. І є технічна можливість транслювати цей судовий процес на каналі youtube, щоби будь-який громадяни міг спостерігати за справою, - каже вона.

Довідатися, хто є прес-секретар або суддя-спікер в тому чи іншому суді можна на веб-порталі http://court.gov.ua/ на сторінці певного суду.
Контакти прес-центру судової влади:

тел.: /044/277-76-34,  /044/ 277-76-33,  /044/277-76-69
e-mail: pressoffice@court.gov.uadailylviv.com

До теми

10:35 26 лютого 2021 р.

Батьки порушують ПДР, ігноруючи безпеку своїх дітей

Майже половина дітей у Львові їздить у автівках без автокрісел. Такі результати дослідження отримали волонтери громадської організації “Impact”, що займається безпекою дорожнього руху в Україні.

Рубрика: Ситуації

09:52 25 лютого 2021 р.

На Львівщині лише чотири справи про знущання над тваринами дійшли до суду (відео)

Минулого року поліція відкрила 19 проваджень стосовно жорстокого поводження із домашніми тваринами. Досудове розслідування завершено у 14-ти випадках, три справи скеровано до суду.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу