У судах тепер будуть прес-секретарі та перекладачі зі суддівської мови на зрозумілу | Новини Львова

У судах тепер будуть прес-секретарі та перекладачі зі суддівської мови на зрозумілу

21:55 11 жовтня 2015 р.

  • 0

Відтепер у всіх судах України мусить бути або прес-секретар, або уповноважений суддя-спікер, який зобов’язаний надавати всю інформацію ЗМІ.

Про це сьогодні, 11 жовтня, під час круглого столу на тему: «Взаємодія представників мас-медіа із судами. Сучасні моделі співпраці преси і судових установ у США та країнах Європи», який відбувся у Львівському прес-клубі, який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила заступник керівника проекту «Справедливе правосуддя» Наталія Петрова.

- У лютому 2015 року з’їзд суддів України схвалив Стратегію розвитку судової влади. І серед напрямків цієї стратегії є удосконалення комунікації судової гілки влади з громадянами та ЗМІ. І цей з’їзд зобов’язав у судах запровадити посади прес-секретарів або там, де мало суддів чи невеличкий суд, визначити суддів-спікерів, які би були уповноваженими спілкуватися зі ЗМІ, особливо у резонансних справах, - каже вона.

Вона нагадала, що зараз упроваджені нові правила роботи журналістів під час судових засідань.
- Зараз вже не треба писати листі, не треба нікого просити, нікому кланятися. Єдине, що треба бути вихованими людьми, прийти за 5-10 хвилин до початку, налаштувати камери, щоби не переривати процес, - каже вона.

Суддя Львівського окружного адміністративного суду, член ради судів Олександр Сасевич каже, що до відкритості суддів підштовхнув Майдан.

- Події Майдану показали, в тому числі, й проблеми судової гілки влади. Судова влада була консервативна і закрита. Ми це визнаємо. Ми знаємо, що коли ви, журналісти, зверталися до судді, вам казали: «Без коментарів, беріть рішення, читайте, там все написано». Сьогодні ми визнаємо, що це – помилка.  Тому на сьогодні рада суддів одним із найпріоритетніших напрямків своєї діяльності вважає покращення своєї комунікації, в  тому числі і зі ЗМІ. Всі рішення, які приймаються Радою суддів України, є опубліковані на сайті «Судова влада України» в розділі «Рада суддів», - каже він.

Також, за його словами, створений прес-центр судової влади.

- Ми його з нуля почали створювати. Є проблеми, в першу чергу, матеріальні. Але він працює. Один з перших вагомих результатів – висвітлення розвитку кримінальної справи щодо подій на Майдані. Всі журналісти могли прийти до суду, була організована окрема кімната, де вивели монітори. Такого раніше не було, - каже Олександр Сасевич.

Також він помітив, що журналістам та й іншим особам, які далекі від юриспруденції, важко розуміти юристів.
- Тому запроваджений новий інститут суддів-спікерів. Це перекладач з юридичної термінології на загальнодоступну мову, - каже суддя.

За словами Наталії Оленченко, головного спеціаліста прес-центру судової влади, якщо представники ЗМІ не зможуть отримати коментар чи пояснення від голови суду чи прес-секретаря на місці, наприклад у Львові, то вони можуть звернутися до Києва в прес-центр судової влади і там це питання допоможуть вирішити. 

- Також є можливість показувати судові засідання он-лайн в youtube. Представники громадських організацій або журналісти зможуть звернутися до прес-центру, повідомити, що буде розглядатися справа, яка, на їхню думку, матиме значення для України. І є технічна можливість транслювати цей судовий процес на каналі youtube, щоби будь-який громадяни міг спостерігати за справою, - каже вона.

Довідатися, хто є прес-секретар або суддя-спікер в тому чи іншому суді можна на веб-порталі http://court.gov.ua/ на сторінці певного суду.
Контакти прес-центру судової влади:

тел.: /044/277-76-34,  /044/ 277-76-33,  /044/277-76-69
e-mail: pressoffice@court.gov.uadailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

13:36 3 липня 2020 р.

Голова Львівської ОДА вимагає від міського голови Львова дотримувати карантинних обмежень

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький скерував на адресу міського голови Львова Андрія Садового офіційного листа з вимогою невідкладно скликати позачергове засідання Львівської міської комісії ТЕБ і НС.

Рубрика: Ситуації

12:22 3 липня 2020 р.

Автокатастрофа в Жидачівському районі: двоє потерпілих в лікарні

3 липня о 05:12 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення, що між сел. Журавно та с. Мельнич Жидачівського району водій автомобіля «Opel Astra Classic» не впорався з керування та з'їхав в к'ювет внаслідок чого перекинувся та був затиснутий деревом.

Рубрика: Ситуації

10:31 3 липня 2020 р.

У Львові до 7 липня ресторани працюватимуть нібито до 22 години

Вчора на засіданні міської комісії з питань ТЕБ і НС, було прийняте рішення рекомендувати закладам громадського харчування організовувати свою роботу до 22 години. Таке рішення попередньо діятиме у місті до 7 липня.

Рубрика: Ситуації

Останні новини

Голова Львівської ОДА вимагає від міського голови Львова дотримувати карантинних обмежень

У Львові щомісяця доплачуватимуть непрацездатним членам сімей загиблих захисників України

Україна йде до диктатури олігархату через тотальну партизацію органів місцевої влади

Нелегала на кордоні зловили безпілотником і тепловізором

Львівщина є недотестованою щодо Covid-19: з яких причин

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу