У Львові знайшли чотири аргументи, щоб не відпустити Малехів на волю

10:14 6 квітня 2021 р.

Фото до новини

Рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо визнання незаконним включення Малехова до Львівської міської територіальної громади не набуло законної сили і буде оскаржене в апеляційній інстанції.

Про це сказав заступник міського голови з містобудування Любомира Зубача, пише Dailylviv.

«Дійсно, Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) в останні дні (і не лише!) «відзначився» цікавими рішеннями – наприклад, визнав протиправним виявлення плагіату в роботах Сергія Шкарлета і незаконним – включення Малехівської територіальної громади Жовківського району до Львівської територіальної громади з адміністративним центром у Львові.

Нагадаємо, суд скасував приєднання Малехівської тергромади до Великого Львова

Рішення щодо Малехова не буде мати жодних правових наслідків. І на це є кілька причин:

По-перше, це рішення суду лише першої інстанції, і воно не набуло законної сили. Його обов’язково буде оскаржено в апеляційній інстанції.

По-друге, позивач в особі ліквідаційної комісії Малехівської сільської громади планує подати заяву про відмову від позову під час апеляційного розгляду справи (у першій інстанції таку заяву не задовольнили).

По-третє, якщо почитати рішення суду, то всі його аргументи зводяться до положень закону про добровільне об’єднання громад. Натомість всі громади в України були створені не згідно із цим законом, а шляхом внесення змін до закону про місцеве самоврядування та подальших постанов Кабміну. В державі відбулася адміністративно-територіальну реформа, а не добровільне об’єднання. ОАСК скасовує адмінтерустрій? А це вже зазіхання на цілісність держави.

По-четверте, якщо теоретично припустити, що це рішення слід виконати, то які отримаємо наслідки? У навколишніх громадах, які об’єдналися зі Львовом, вже немає ні сільських рад, ні бюджетів, ні повноважень. Тому якщо не Львів, тоді правовий вакуум, безвладдя та хаос. Хто в цьому зацікавлений?» - відзначив Любомир Зубач.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів