У Львові запровадили послугу патронату

14:48 5 квітня 2019 р.


Фото: rda-m-p.gov.ua

У п’ятницю, 5 квітня, на засіданні виконкому міськради ухвалили рішення про запровадження у Львові послуги патронату над дитиною.

Про це повідомили в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Патронат – це тимчасові догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних маму і тата, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватися. Таким чином, дитина потрапляє не у притулок чи інтернатний заклад, а в патронатну сім’ю, й тим самим переживає менший стрес».

«Функціонування патронатних сімей у Львові збереже за дитиною право виховуватися в сім’ї. Адже найкращий спосіб захистити дитину – це підтримати рідну сім’ю», – поінформували також у ЛМР.

В управлінні «Служба у справах дітей» ЛМР пояснили: «В патронатній сім’ї дитині забезпечать необхідну підтримку та догляд. В такій сім’ї дитина перебуватиме тимчасово, не більше шести місяців. За цей період соціальні працівники здійснюватимуть низку необхідних заходів для вирішення складних життєвих обставин, в яких перебуває біологічна сім’я дитини».

«Якщо в сім’ї налагодиться ситуація, дитина повернеться до біологічних батьків. «В іншому випадку буде розглядатися питання щодо позбавлення батьків батьківських прав та влаштування дитини в сімейні форми виховання. Таким чином, запровадження послуги патронату над дитиною у Львові надасть можливість зберегти для дитини біологічну родину шляхом надання дитині та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення дитини у біологічну сім’ю», – поінформували також у ЛМР.

«Патронатному вихователю виплачується за надані послуги з догляду та виховання дитини заробітна плата та соціальна допомога на дитину. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (станом на 1 квітня 2019 року – 9 605 гривень, оплата здійснюється за кожен день перебування дитини в сім’ї). На дітей, влаштованих в сім’ю, виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей віком до шести років (станом на 1 квітня 2019 року – 3 252 гривень, для дітей віком від шести до 18 років – 4 054 гривень)», – розповіли також у ЛМР.

«На сьогоднішній день у Львові є одна сім’я, яка пройшла необхідний курс навчання та отримала рекомендації щодо надання послуги патронату. Ще одна сім’я скерована на навчання патронатних вихователів», – зазначили в управлінні «Служба у справах дітей» ЛМР.

«Щоб стати патронатними вихователями, можна сконтактувати з управлінням «Служба у справах дітей» Львівської міської ради – або заповнити заявку кандидата у патронатні вихователі для запису на співбесіду на офіційному сайті Львівської міської ради на кнопці «Патронатна сім’я», або ж звернутися в управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на площі Ринок, 1 (кабінети №523 та №524) або за телефонами 297-58-83 та 235-40-40», – повідомили також у ЛМР.

dailylviv.com

До теми

00:56 17 січня 2022 р.

Під Львовом грабують будинки: постраждалий поширив відео ймовірних злочинців з камер спостереження

У Рясному, Рясне-Руській, Підрясному, Домажирі, Воровцеві працює злочинне угруповання в кількості 4-5 чоловік які промишляють пограбуванням приватних будинків.

Рубрика: Ситуації

21:03 16 січня 2022 р.

У Дрогобицькому районі автомобіль врізався у бетонну електроопору

16 січня 2022 року до оперативного чергового 2 Спеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій надійшло повідомлення від чергового ГУ ДСНС України у Львівській області про те, що в с. Підбуж Дрогобицького району Львівської області трапилась дорожньо-транспортна пригода.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу